Portál www.spravnykrok.cz má za sebou měsíc provozu

Během této doby zaznamenal portál celkem 75 000 návštěv a má již přes 2 000 registrovaných uživatelů s vyplněným životopisem.

Portál www.spravnykrok.cz má za sebou měsíc provozu


Internetový pracovní a HR portál Spravnykrok.cz, který nabízí firmám registraci a možnost uveřejnění svých volných pracovních pozic zdarma, přičemž zpoplatněn je pouze skutečný zájem uchazeče, završil první měsíc fungování na českém pracovním trhu.

Během této doby zaznamenal portál celkem 75 000 návštěv a má již přes 2 000 registrovaných uživatelů s vyplněným životopisem. Celkem si zde zájemci o práci zobrazili na 37 500 různých pracovních nabídek a téměř 30 000 uživatelů si zobrazilo i detail nějaké pracovní nabídky. Ze statistik portálu dále vyplývá, že v 5 procentech případů uživatel zašle po zhlédnutí pracovního inzerátu zadavateli svůj životopis.

Spravnykrok.cz navštěvují uživatelé především z České republiky a výjimečně i ze Slovenska. Nejčastěji hledají práci v lokalitách hlavních aglomerací, tedy Prahy, Ostravy, Brna a Plzně. Poměrně rovnoměrně je však zastoupena celá republika. Celkem se jedná o více než 4 000 různých adres, které se vyskytly ve více než 40 000 hledání. Z údajů dále vyplývá, že polovina návštěvníků portálu je ochotna dojíždět za prací pouze do 20 kilometrů od místa bydliště. Nad tento okruh ochota uchazečů o práci dojíždět prudce klesá.

Výkonný ředitel projektu Ratibor Líbal hodnotí měsíc provozu nového portálu: “Více jak 70.000 uživatelů je výborná návštěvnost, důležitější ovšem je, že portál se uživatelům líbí a přináší jim přidanou hodnotu. Stejně tak mě potěšili reakce i velkých firem jako je Česká spořitelna nebo Telefonica O2. Na portále oceňují především snahu o vysokou efektivitu a možnost řídit svojí inzerci podle svých potřeb.“

O tom, že nový systém Spravnykrok.cz na českém trhu skutečně funguje se přesvědčili již desítky firem. „Líbí se mi zejména finanční systém portálu a vysoká efektivita,“ říká Oldřich Zavřel, obchodní ředitel společnosti KUBI s.r.o. Společnost KUBI je příkladem toho, jak efektivní inzerce na portále Spravnykrok.cz skutečně je. Během prvních dní ostrého provozu získala na jeden inzerát téměř dvě desítky relevantních životopisů a celá náborová kampaň ji stála cca 3 550,- Kč.

Na základě struktury registrovaných uživatelů portálu lze určit základní demografické charakteristiky, podle kterých je nejvíce zájemců o práci ve věkové skupině mezi 20 a 30 lety a lehce převažuje podíl žen. Z pohledu dosaženého vzdělání má téměř polovina registrovaných uživatelů střední školu s maturitou.

Mezi nejvíce využívané funkce portálu patří pochopitelně vyhledávání. Od spuštění portálu 9.9.2008 ho uživatelé využili celkem 75 000 krát a zadali 12 000 různých slovních spojení. Podle tematických skupin patří mezi nejčastější pracovní poptávky řidič, administrativní pracovník, asistent, sekretářka, obchodník, programátor a web designer. V několika případech uživatelé zadávali do vyhledávacího pole i dost kuriózní požadavky jako například invalidní důchodce, bachař, mice manager, nenáročnou, ňákou, cokoliv, či dokonce „ráda se starám o zvířátka a kdyby něco takového šlo, byla bych moc šťastná“ nebo „zahradnictví by mě bavilo, starat se o kytičky a pěstovat je“.

V rámci služby DREEMjob, systému na automatické hledání ideální práce, vyhlásil portál Spravnykrok.cz také soutěž „Popiš nám svou práci snů a vyhraj 50 000 Kč na její uskutečnění“. Od 1.10.2008 tak mají uživatelé možnost napsat jaká je jejich ideální práce snů, uvést k tomu své předpoklady, plány a motivaci. Na konci soutěže pak bude vybrán uživatel, jehož práce snů nejvíce zaujme svojí originalitou, jedinečností, promyšlením, motivací uživatele pro její získání atd. a výherce získá 50 000 Kč, které použije na zrealizování této své práce snů.

Komentáře