Postřehy z MoneyExpo Praha 2012

Od pátku 19.4. do neděle 22.4. proběhl již druhý ročník investičního a trading summitu MoneyExpo, jenž pořádala v prostorách Top Hotelu Praha společnost FPG.

Postřehy z MoneyExpo Praha 2012


V průběhu tří dnů navštívilo akci 2849 návštěvníků, kteří si vyslechli celkem 19 přednášek v hlavním sále a zároveň mohli průběžně navštěvovat 14 workshopů v sálech vedlejších. V části vyhrazené pro partnery se také prezentovalo 18 společností z různých zemí (ČR, USA, Anglie, Švýcarsko a další). Ty zde představovaly své produkty nebo obor podnikání.

Zřejmě největší zájem budil u návštěvníků program prvního dne, který zahrnoval tzv. Live Trading Show. V něm vystoupili čtyři známí tradeři a živě přímo před diváky obchodovali své reálné účty. Díky svým zkušenostem a přípravě dosáhli všichni zisku. Poté si mohli trading na vlastní kůži vyzkoušet i návštěvníci.

Pro čtenáře CIO BusinessWorldu mohla být velmi zajímavá přednáška světoznámého obchodníka Andrea Ungera, který proslul svými schopnostmi v programování a nastavování automatických obchodních systémů. Díky svým dovednostem tak například dosáhl v jedné investiční soutěži ročního zhodnocení až 672 %. Na MoneyExpo 2012 pak přednášel o nastavení obchodních systémů a vyprávěl také o svých zážitcích ze Světového šampionátu v obchodování.

Na přednáškách se pak probírala nejrůznější témata od globálních a historických otázek až po rady k investování do konkrétních akcií. Přednášky byly například o českém kapitálovém trhu (Česká burza umírá, ale stále lze vydělávat), budoucnosti eurozóny (Papírové bohatství a droga jménem inflace, Rozpad eurozóny? I na něm můžete vydělat) nebo o penzijní reformě (Důchod nebo penzi? Rentu!).


Úvodní foto: © FotolEdhar - Fotolia.com
Komentáře