Potvrzeno: Apple vydá příští týden 128GB iPad 4

Apple představil 128GB iPad 4, který půjde do prodeje příští týden, konkrétně 5. února. Potvrdil tak pár dní staré fámy.

Potvrzeno: Apple vydá příští týden 128GB iPad 4


Nový 128GB iPad se začne ve Velké Británii prodávat za cenu 639 liber (model s Wi-Fi), případně 739 liber (model s kombinací Wi-Fi a LTE). Stejně jako ostatní modely řady iPad bude k dispozici v černém a bílém provedení. České ceny zatím na webu Applu nebyly zveřejněny.

Philip Schiller, viceprezident světového marketingu společnosti Apple k novince řekl: „S dvojnásobnou kapacitou úložiště a bezkonkurenčním výběrem více než 300 tisíc nativních aplikací pro iPad mají nyní podniky, pedagogové a umělci ještě více důvodů pro využití iPadu pro své profesionální i soukromé potřeby.“

Nový 128GB iPad stále disponuje 9,7palcovým Retina displejem, procesorem A6X, FaceTime HD kamerou a stejným fyzickým designem jako dosavadní modely tabletu. Novinkou je však využití systému iOS 6.1, který Apple vydal právě včera.

„Celosvětově bylo prodáno více než 120 milionů iPadů. Je jasné, že zákazníci po celém světě své iPady milují,“ dodal Schiller.

Apple oznámil, že větší kapacita bude výhodou zejména pro společnosti, které iPady využívají pro práci s velkým množstvím dat, například pro 3D CAD, editaci filmů či tvorbu hudby.

Zdroj: IDG News Service


Úvodní foto: Apple/IDG News Service
Komentáře