Předběžná dohoda mezi Deutsche Post World Net a HP

Společnosti Deutsche Post World Net a Hewlett-Packard podepsaly předběžnou smlouvu o převodu celosvětového provozu informačních technologií.

Předběžná dohoda mezi Deutsche Post World Net a HP


Společnosti Deutsche Post World Net a Hewlett-Packard podepsaly předběžnou smlouvu o převodu celosvětového provozu informačních technologií.

Skupina Deutsche Post World Net, světová logistická skupina, a společnost Hewlett-Packard oznámily, že podepsaly předběžnou smlouvu o převodu odpovědnosti za část globálního IT provozu Deutsche Post World Net na HP Services.

Na základě podmínek dohody skupina Deutsche Post World Net očekává, že během následujících sedmi let ušetří nejméně jednu miliardu eur tím, že sníží celkové náklady na informační technologie a zajistí lepší využívání IT zdrojů potřebných pro běh podnikání a poskytování služeb zákazníkům. Obě společnosti očekávají uzavření konečné smlouvy v polovině letošního roku.

Pokud dojde k dohodě, přejde pod firmu HP přibližně 2 500 zaměstnanců, kteří v současnosti poskytují služby pro provozní datová centra v Deutsche Post World Net - včetně řízení informací, dat, infrastruktury, sítí a aplikací. Týká se to DHL IT Services data center v Praze, Scottsdale v Arizoně, Cyberjayi v Malajsii a několika dalších evropských zemích.

Aplikace pro své zákazníky si bude Deutsche Post World Net i nadále navrhovat, vyvíjet a řídit interně, včetně bezpečnostních standardů IT a jejich zavádění. Deutsche Post World Net si také ponechá sekce Professional Services a Customer Integration Supply Management v rámci své jednotky DHL IT Services, včetně projektového řízení, projektových konzultací, vývoje aplikací a deployment služeb, a dále rovněž elektronickou integritu dat pro posílání zpráv a programy pro dodavatelské řetězce.

Řízení a transformace infrastruktury informačních technologií i datových center patří mezi hlavní nabídku služeb společnosti HP nejen pro její zákazníky, ale také ve vlastních řadách. HP má bohaté znalosti a zkušenost s transformováním IT prostředí a díky nim dokáže výrazně podpořit podnikání skupiny Deutsche Post World Net.

Komentáře