Evropský motoportál AutoScout24 přechází na cloudové služby

Internetový portál AutoScout24, který provozuje internetové tržiště specializované na prodej automobilů, patří mezi první evropské zákazníky, kteří těží ze strategického partnerství mezi společnostmi T-Systems a VMware.

Evropský motoportál AutoScout24 přechází na cloudové služby


AutoScouts24 používá nové služby cloud computingu, které jí umožňují zvyšovat kapacitu vlastních datových center.

„Potřebujeme pružné zdroje, protože se náš trh mění každý den,“ uvádí Joachim Rath, IT manažer ve společnosti AutoScout24. „Společná nabídka společností VMware a T-Systems nám umožňuje přesouvat potřebnou kapacitu z privátního do hybridního cloudu podle aktuální potřeby.“ AutoScout24 má již dobrou zkušenost z používání kombinovaných interních a externích IT zdrojů. Společnost používá hybridní cloud pro svůj pracovní portál (www.werkstatt.autoscout24.de), kdykoliv je vyžadován vyšší výkon. Nové služby od T-Systems neslouží jen k pokrytí výkonových špiček. Pokud vypadnou interní IT zdroje, nový systém zajistí provoz bez jakéhokoliv výpadku.

Certifikované produkty na platformě cloud computingu (VMware vCloud Datacenter Services) umožňují zákazníkům rozšiřovat jejich IT zdroje prostřednictvím cloudu od T-Systems. Společnost VMware přispívá nezbytným softwarovým vybavením, kterým je aplikace VMware vSphere a vCloud Director. Zároveň zajišťuje jejich následný vývoj a opravy. Společnost T-Systems dodává služby datových center, odborné konzultace a IT služby, které vytvářejí celkovou nabídku dynamického ICT pro zákazníky.

Kromě společnosti AutoScout24 jsou cloud computingové služby nasazeny i u dalších zákazníků, mezi které patří například česká digitální agentura Actum/G2. Společnost Actum/G2 je členem skupiny WPP, která má v souhrnu více než 100 000 zaměstnanců a patří mezi největší světové mediální a komunikační agentury. Pražská digitální agentura Actum/G2 se zabývá vývojem a provozem webových aplikací aportálů. Společnost T-Systems poskytuje zákazníkovi cloudovou infrastrukturu s vysokou dostupností, bezpečností a rychlou reakcí na požadované změny.

Kromě společnosti Actum/G2 využívá cloudové služby od T-Systems řada dalších zákazníků, mezi něž patří například významná softwarová společnost Software602 pro své řešení SecuStamp.com.


Úvodní foto: © Scanrail - Fotolia.com
Komentáře