Připravované vlaky LEO Express chtějí nabídnout stabilní připojení k internetu

Bavit se on-line, sledovat zprávy, získávat informace o průběhu jízdy, elektronicky si objednávat služby na palubě, případně elektronicky platit za vybrané produkty - to si kladou za cíl vlaky LEO express.

Připravované vlaky LEO Express chtějí nabídnout stabilní připojení k internetu


Umožnit by to měla technologie firmy Nomad Digital, která do souprav dodá komplexní infrastrukturu pro informační systém a internet. Systém infrastruktury WiFi umožní podle tiskového vyjádření přenášet data cestujícím do vlaku a zároveň je vysílat z vlaku, a to prostřednictvím všech dnes známých (GPRS,  CDMA, UMTS, 2G, 3G), či v blízké budoucnosti implementovatelných (LTE, satelit) technologií přenosu dat.

Technologické řešení WiFi v soupravách LEO Express je založeno na routeru společnosti Nomad Digital a bude agregovaně využívat všechny dostupné sítě GSM. Informovanost cestujícím budou zajišťovat také LCD obrazovky (celkem 19 LCD panelů v každé soupravě) zobrazující v reálném čase cestovní informace, jako jsou časy odjezdů a určování polohy vlaků.

Touto technologií bude vybaveno všech pět moderních vlakových souprav, se kterými ještě v letošním roce začne LEO Express přepravovat cestující mezi Prahou a Ostravou. První z těchto souprav od firmy Stadler převzal LEO Express již na začátku února.


Úvodní foto: © HaywireMedia - Fotolia.com
Komentáře