Proběhlo ICT - Tech Data Forum 2008

Od 13. do 14. února se stal pražský Veletržní palác „Mekkou“ distributorů informačních a telekomunikačních technologií. Konal se jedenáctý ročník setkání prodejců a výrobců ICT - Tech Data Forum 2008.

Proběhlo ICT - Tech Data Forum 2008


Od 13. do 14. února se stal pražský Veletržní palác "Mekkou" distributorů informačních a telekomunikačních technologií. Konal se jedenáctý ročník setkání prodejců a výrobců ICT - Tech Data Forum 2008.

Letošního ročníku Tech Data Forum se zúčastnilo ve všech jeho formách 2099 návštěvníků. Drtivá většina z nich se rekrutovala ze zástupců firem, zabývajících se prodejem výpočetní techniky, komunikační techniky a spotřební elektroniky. Zbývající návštěvníci byli z řad novinářů a výrobců. Tech Data Forum 2008 se zúčastnilo 47 výrobců a dodavatelů, kteří pro prezentaci svých produktů a služeb využili nejen klasických výstavních stánků, ale i plných přednáškových sálů. Za zmínku určitě stojí, že během dvou dnů Tech Data Forum 2008 se uskutečnilo 195 obchodních jednání.

Velký zájem byl tradičně věnován prezentacím a přednáškám, které si vyslechlo 1192 návštěvníků.

Maraton přednášek prvního dne zahájila Panelová diskuse časopisu Reseller Magazine, která zhodnotila rok 2007 a předestřela možné příležitosti v IT distribuci pro rok 2008. Panelové diskuse se zúčastnili: Tomáš Čech (Acer), Miloš Bejblík (Canon), Petr Trešl (HP), Jiří Shameti (Philips), Richard Voigts (Reseller Magazine) a Ondřej Pavlík (Tech Data Distribution). Moderování se ujal Petr Pavlíček (DCD Publishing). O panelovou diskusi projevilo zájem 120 posluchačů.

Kromě velkého množství přednášek, které běžely po oba dva dny ve třech přednáškových sálech, připravili organizátoři pro návštěvníky celou řadu soutěží a motivačních akcí. Po oba dny se například losovalo o 11 širokoúhlých LCD televizorů Philips 32" a během tzv. Happy Hours navíc o MP3 přehrávače této značky.

Podle ohlasů vystavovatelů i návštěvníků se letošní ročník opět vydařil. Jedním z hlavních důvodů úspěchu setkání byla perfektní spolupráce mezi organizátorem - společností Tech Data Distribution a jednotlivými účastnícími se dodavateli. Už během akce, nebo bezprostředně po ní, se k Tech Data Forum 2008 vyjádřili někteří účastníci z řad dodavatelů i distributorů:

"Na Tech Data Forum chodím tradičně a jsem zde vždy spokojen. Zvláště mě zajímají přednášky. Sice si vše musím přebrat s ohledem k podmínkám mojí firmy, přesto je to pro mě vždy velice přínosné. I celkovou účast vystavovatelů hodnotím dobře," řekl Martin Holodniok, Softmarket.

"Uspořádání stánků je na letošním Tech Data Foru lepší a přehlednější než vloni, nutí to návštěvníky věnovat jim pozornost, a navíc jsou přitom skryti před zraky konkurence. Úvodní přednáška mě pobavila, protože všichni tvrdili, že na IT se dá vydělat, ale zopakovali nám spíše naše vlastní zkušenosti. Mrzí mě také, že ti největší výrobci sami podporují e-shopy a retailový kanál, spíše místo tradičních prodejců," řekl Jaromír Háněl, H. S. H. Computer.

"Zatím probíhá první den, a ten se podle mého názoru vydařil. Zájem o naše barevné tiskárny je značný a potkáváme se zde s řadou spíše těch lepších dealerů, a to i těch, které jsme doposud neznali," řekl v průběhu prvního dne akce Jiří Sedláček, OKI.

"Na Tech Data Foru jsem byl i v minulých letech. Letos jsem přišel kvůli několika přednáškám a chystám se na další. Počet vystavujících firem i návštěvníků považuji za přiměřený, líbí se mi, že se nemusím u stánků s nikým mačkat. Přednášky, které jsem už absolvoval, mi přinesly nové, a tím i cenné informace," řekl Ladislav Prodělal, Centrum PPG ČR.

"Účast na podobné akci je vždy záležitostí úvah. Tech Data Forum je dobře připravená akce. Šli jsme sem vystavovat kvůli přímému kontaktu se zákazníky a zpětné vazbě od nich," Pavel Kelča, Konica Minolta.

"Líbí se mi organizace akce a počet vystavovatelů, což koresponduje s tím, jakou šíři záběru Tech Data má. Přišel jsem se podívat na některé firmy, které by pro mě jinak byly hůře dosažitelné - moje firma totiž působí v Děčíně. Kromě toho jsem měl příležitost zjistit, jaké jsou novinky na trhu," řekl Jan Heran, 2H Heran.

"Letošní Tech Data Forum hodnotím velmi kladně. Jen za první den máme s kolegy několik desítek kontaktů na nové prodejce a první vystavovací den jsme je ani ve čtyřech lidech nestíhali obsluhovat," řekl Martin Bratičák, ZyXEL.

Komentáře