Prodej kancelářských potřeb přes internet roste

Prudký nárůst internetového obchodu (e-shop) zaznamenal dodavatel kancelářských potřeb společnost Activa. Za tři čtvrtletí letošního roku dosáhl internetový obchod hodnoty 209 milionů Kč. Ve srovnatelném období loňského roku dosáhl částky 143 milionů (tj. 46% meziroční nárůst). Společně s přímým importem objednávek tak dosáhlo elektronické obchodování společnosti ACTIVA na koncovém katalogovém prodeji úrovně padesáti procent. Obrat Activa za tři čtvrtletí letošního roku dosáhl částky 824 mil. Kč.

Prodej kancelářských potřeb přes internet roste


Prudký nárůst internetového obchodu (e-shop) zaznamenal dodavatel kancelářských potřeb společnost ACTIVA. Za tři čtvrtletí letošního roku dosáhl internetový obchod hodnoty 209 milionů Kč. Ve srovnatelném období loňského roku dosáhl částky 143 milionů (tj. 46% meziroční nárůst). Společně s přímým importem objednávek tak dosáhlo elektronické obchodování společnosti ACTIVA na koncovém katalogovém prodeji úrovně padesáti procent. Obrat ACTIVA za tři čtvrtletí letošního roku dosáhl částky 824 mil. Kč.

***tisková zpráva společnosti Activa roste

„Celkový počet internetových objednávek vzrostl na 80 tisíc, přičemž ve stejném období loňského roku to bylo jen 52 tisíc objednávek. Neustále se zvyšuje nejen podíl zákazníků z Prahy a okolí, kde je obecně úroveň připojení na internet lepší, ale zároveň i z dalších regionů. Například již v měsíci srpnu, kdy padl rekord e-shopu 25 milionů Kč, zaznamenaly obratový rekord na internetu pobočky v Brně, Ostravě a Ústí nad Labem,“ uvádí Martin Holoubek, vedoucí obchodní zástupce společnosti ACTIVA.

V letošním roce získala ACTIVA další významné zákazníky, s nimiž zahájila spolupráci. K nejnovějším patří Českomoravská stavební spořitelna, dále Pražská energetika a Parlament ČR. Díky spolupráci se svým strategickým partnerem Corporate Express (nadnárodní výběrová řízení) navázala spolupráci s HEWLETT-PACKARD, ExxonMobil Business Support Center Czechia, skupinou společností TRW a skupinou společností Siemens. Očekávaný roční obrat těchto společností v komoditě kancelářských potřeb se pohybuje v řádu desítek milionů korun.





Komentáře