Prodeje Windows 8 dosáhly za měsíc čísla 40 milionů

Od 26. října, kdy se začala Windows 8 prodávat, prodal Microsoft 40 milionů licencí tohoto operačního systému.

Prodeje Windows 8 dosáhly za měsíc čísla 40 milionů


Toto číslo zahrnuje celkové prodeje, tzn. v byznys i spotřebitelské sféře, i když společnost neposkytla žádná čísla ohledně toho, kolik bylo prodáno v jednotlivých sférách.

To je zhruba přesně desetinásobek počtu prodejů operačního systému za první čtyři dny jeho dostupnosti, kdy výkonný ředitel Microsoftu Steve Ballmer oznámil statistiky na konferenci vývojářů společnosti.

Ballmer v říjnu řekl, že existuje 670 milionů licencí Windows 7, které mohou být aktualizovány na Windows 8, a navíc má být podle plánu prodáno 400 milionů nových zařízení vybavených Windows 8 již „z továrny“.

Čísla týkající se prodejů byla odhalena Tami Rellerovou, korporátní viceprezidentkou a finanční ředitelkou pro oblast Windows, na letošní technologické konferenci Credit Suisse, která proběhla v úterý.

Rellerová také řekla, že počet aplikací dostupných pro prodej skrze Windows Store se od chvíle spuštění prodeje Windows 8 zdvojnásobil ze zhruba 10 000 na 20 000. Aplikace, které mezi novými zdůraznila, se týkaly většinou zábavního průmyslu – žádná z nich nebyla aplikací pro zvýšení produktivity byznysu.


Úvodní foto: Microsoft
Komentáře