Program konference Gartner IT Leadership Trends

Už za dva týdny (ve středu 22. 6. 2011) se v pražském hotelu Marriott koná „Gartner IT Leadership Trends“, první konference analytické společnosti Gartner u nás.

Program konference Gartner IT Leadership Trends


Program konference Gartner IT Leadership Trends 2011

IT Leadership Trends 2011 (John Mahoney)

Převratné události, které v těchto letech prožíváme, způsobily významné změny ve společnosti, na trhu, v podnikání a v samotných organizacích. Zdrojem zásadních inovací bude i nadále technologie. Tato úvodní přednáška odhalí hlavní globální technologické trendy.

Cloud Computing – Reality and Hype (How it´s changing the world of software delivery) (Will Cappelli)

Tím, jak přehodnocuje alokaci nákladů a zavádí nové technické prvky a organizační souvislosti, má cloud computing potenciál změnit pravidla hry v oblasti strategie i provozu software a hardware. Přesto – není cloud pouze jiným názvem pro “virtualizaci sítě a software”? Tato prezentace se zaměří na klíčové aspekty modelu dodávky software, postaveném na cloud computingu.

Building World Class IT Strategies (Martin Plessow)

IT strategie byla v uplynulých dvou letech jedním z klíčových témat pro řadu klientů společnosti Gartner. Špičkové IT strategie napomáhají úspěchu v podnikání svým přímým i nepřímým podílem na obchodní strategii. V této prezentaci představíme, jak taková prvotřídní IT strategie vypadá, jaká jsou největší úskalí při její přípravě a jaké jsou způsoby překonání těch nejtěžších překážek.

Best Practices for Operations and Services Management (Advancing the use of ITIL and other methodologies) (Will Cappelli)

ITIL je sada doporučení, propagovaná jako lék na nemoci, které sužují IT. Implementací procesů, definovaných standardem ITIL, má dojít ke zlepšení řízení služeb informačních technologií a k vytvoření IT zaměřeného na zákazníka. Ovšem co přesně to znamená? Tato prezentace se bude zabývat standardními doporučeními pro management IT provozu a služeb z pohledu lidí, procesů a technologie.

Best Practices for IT Governance in Complex Enterprises (John Mahoney)

Governance se už netýká pouze IT. Ti nejlepší šéfové informatiky vnímají governance šířeji v kontextu celé firmy. Pojmenujeme základní stavební kameny efektivní governance a to, jakým způsobem mohou CIO tyto prvky uspořádat tak, aby vyhovovaly konkrétní organizaci.  

Building your Roadmap Towards World Class IT Performance and Agility (Jay Pultz)

IT infrastruktura a aplikace tvoří digitální páteř Vaší organizace, ať už jsou v jejím vlastnictví nebo ne. IT určuje to, jak se Vaše organizace vyvíjí, roste a inovuje. K tomu, aby firma a IT spolu co nejlépe spolupracovaly, potřebujete podrobný plán. V této prezentaci se zaměříme na to, jak takový plán vytvořit.

CIO Exclusive Workshop: Business Value is the Best Argument (Trends and best practices for communicating the value of IT) (Martin Plessow)

Ve dvacátém století bylo IT bezpochyby hlavním zdrojem transformace. I bez explicitně měřených přínosů pro byznys byla hodnota IT projektů byznysem implicitně předpokládána. IT bylo jako zdroj vzácné, a tak se debaty o jeho přínosech soustředily pouze na důkazy jeho plného využití. V posledních letech nastal v očekávání byznysu jasný posun od pouhého neplýtvání zdroji směrem k dosahování měřitelné hodnoty pro podnikání, jinými slovy k dosahování konkrétních výsledků.

The Journey to World class IT in the CEE Region – Leading CIO Share their Experience

Závěrečná panelová diskuse s vybranými šéfy informatiky z České republiky a Slovenska. Na konkrétních příkladech panelisté představí své největší dosavadní úspěchy a osobní zkušenosti s integrací byznysu a technologie v místnách podmínkách.

Komentáře