Progress vede na trhu sběrnic podnikových služeb

Podle společnosti Forrester „implementuje tento rok architekturu SOA 67 % firem se 40 000 nebo více zaměstnanci.

Progress vede na trhu sběrnic podnikových služeb


***tisková zpráva společnosti Progress Software

Společnost Progress Software Corporation (NASDAQ:PRGS), vedoucí dodavatel technologií pro vývoj, nasazení, integraci a správu podnikových aplikací, oznámila, že nezávislá společnost Forrester Research zabývající se průzkumy a analýzou IT trhů označila ve své nové zprávě progressovský produkt Sonic ESB za leadera na trhu sběrnic podnikových služeb ESB (enterprise service bus). Zpráva s názvem „The Forrester Wave™: Enterprise Service Bus, Q2 2006“ zveřejněná 30. června 2006 uvádí: „Progress (Sonic) má silnou a důvěryhodnou firemní strategii“ a „získala významný počet zákazníků a může předložit dobré reference“. Firma Forrester přitom hodnotila produkty Progress Sonic ESB a Actional dostupné v březnu 2006. Od května je k dispozici nová verze Sonic ESB (www.sonicsoftware.com/ESB7), která přináší nové výkonné funkce.

Klíčové závěry zprávy The Forrester Wave: Enterprise Service Bus, Q2 2006:


· The Forrester Wave hodnotí Progress (Sonic) jako leadera z hlediska přítomnosti na trhu (4,36 bodu z 5) a z hlediska zvláštních nových zákazníků (5 z 5).

· The Forrester Wave považuje Progress (Sonic) za poskytovatele ESB, která je nezávislá na provozních podmínkách a je jedna z nejlepších z hlediska využití paměti (5 bodů z 5).

· The Forrester Wave vysoko hodnotí Progress (Sonic) z hlediska produkční strategie (4,60 bodu z 5). I když se nové funkce zabudované do verze Sonic ESB 7.0 jen těsně (o několik týdnů) nemohly ve zprávě projevit, sada nástrojů založená na Eclipse a podpora webových služeb budou mít pozitivní vliv na budoucí hodnocení.

· The Forrester Wave udělila Progressu (Sonicu) maximální bodové ohodnocení za jeho schopnosti v oblasti SOA governance (5 bodů z 5).

Podle společnosti Forrester, „implementuje tento rok architekturu SOA 67 % firem se 40 000 nebo více zaměstnanci. Čtyřiačtyřicet procent malých a středních podniků zároveň uvádí, že implementace SOA je jejich vysokou nebo kritickou prioritou. Téměř 70 % uživatelů uvádí, že hodlají zvýšit jejich využití SOA, zatímco pouze jedno procento je chce snížit. údaje také ukazují, že většina firem – 83 % – využívá SOA pro interní integraci.“

Sonic ESB jako páteř svých implementací SOA využívá 300 nejnáročnějších zákazníků z řad soukromých podniků i státní správy včetně Amerického červeného kříže, firmy AutoTrader a dále: Bank of America; BAA Heathrow; město Washington, D.C; The Gillette Company; The Great American Insurance Group; Liberty Media (Proflowers); Rotech Healthcare; Telecom Italia a správní úřady texaského okresu Tarrant County. Kromě toho British Telecom zvolil Sonic ESB pro zabudování do své integrační architektury jako součást BT Integrate, spravované integrační služby podporující SOA.

Komentáře