Protipirátská organizace BSA posílila o tři nové členy

Další tři softwarové společnosti se připojily k tuzemské pobočce protipirátské organizace Business Software Alliance (BSA).

Protipirátská organizace BSA posílila o tři nové členy


Patří mezi ně výrobce databázových nástrojů Embarcadero Technologies, vývojáři softwaru pro statistickou analýzu Minitab a výrobce softwaru pro výuku cizích jazyků Rosetta Stone. Česká pobočka BSA tak nyní sdružuje 27 členů z různých oblastí softwarového odvětví. V Česku se podle poslední studie BSA užívá nelegálně 39 procent softwaru a ztráty softwarových firem tak v důsledku přesáhly zhruba 3,3 miliardy korun.

 

Nejznámějším novým tuzemským členem je společnost Embarcadero Technologies, která dnes kromě tradičních databázových nástrojů dodává i populární vývojářské nástroje v minulosti prodávané pod značkou Borland. S produkty firmy Embarcadero mohou odborníci navrhovat, vyvíjet a provozovat softwarové aplikace a databázové systémy bez ohledu na používanou platformu či programovací jazyk.

Příchod nových členů odpovídá trendu posledních pěti let, během nichž došlo k rozšiřování členské základny organizace BSA a posilování jejího mezinárodního dosahu. V současnosti BSA na celosvětové úrovni sdružuje 27 softwarových společností a dalších 56 firem je členem na regionální úrovni. Kromě toho BSA úzce spolupracuje s více než 150 autorskoprávními organizacemi či sdruženími ze softwarového odvětví.

K tuzemským členům BSA patří společnosti Adobe, Altium, Apple, Attachmate, Autodesk, Bentley Systems, Corel, Dassault Systemes SolidWorks Corporation, DBA Lab S.p.A., Embarcadero, Famatech, FrontRange Solutions, Mamut, Materialise Software, Microsoft, Minitab, NedGraphics, O&O Software, Ringler-Informatik, Rosetta Stone, Scalable Software, SGS, Siemens, Staff & Line, Symantec, Tekla a společnost The MathWorks.

Komentáře