Intel: 72 % Čechů preferuje na sociálních sítích notebook před tabletem či smartphonem

Které mobilní zařízení je vhodnější pro správu obsahu sociálních sítí, dotazoval se více než 4000 respondentů průzkum společnosti Intel.

Intel: 72 % Čechů preferuje na sociálních sítích notebook před tabletem či smartphonem


Používáte při správě svých účtů na sociálních sítích notebook nebo chytrý telefon? Na to se 4374 respondentů zeptala společnost Intel. Ukázalo se, že 72 procent dotazovaných preferuje notebook, neboť jim umožňuje plnohodnotnou uživatelskou zkušenost, rychlejší zadávání nových statusů či pohodlnější správu několika sociálních profilů. O tom, že notebook je na sociální sítě vhodnější, je přesvědčeno 75 procent Čechů. Průzkum v devíti zemích Evropy a Blízkého východu včetně České republiky uspořádala společnost Intel.

Notebook je preferovaným zařízením v každé ze čtyř kategorií, na které se průzkum v oblasti sociálních sítí soustředil (aktualizace kreativního obsahu, jako jsou fotografie a videa, aktualizace statusů a osobních informací, označení sebe či přátel na fotografiích, správa několika profilů současně). „Pro čtyři pětiny respondentů z ČR se notebook ukazuje jako nejvhodnější zařízení pro správu několika profilů současně a označení sebe či přátel na fotografiích. Přibližně sedm z deseti českých uživatelů by notebooku také dalo přednost při aktualizaci svého statusu a vkládání fotografií či videí,“ komentoval českou část výsledků průzkumu Martin Vařbuchta, manažer společnosti Intel pro maloobchodní prodej.

V průzkumu se Intel také dotazoval, co by se mělo zlepšit u současných notebooků, aby je uživatelé mohli lépe využívat pro aktualizace statusů na sociálních sítích. Dotazovaní by nejvíce ocenili větší výdrž na baterii (47 %) a rychlejší start (45 %). Více než třetina respondentů uvedla, že s tenčím nebo lehčím notebookem by na sociální sítě chodili přes svůj přenosný počítač častěji.


Úvodní foto: © alphaspirit - Fotolia.com
Komentáře