První čtvrtletní výsledky po fúzi Alcatel-Lucent přinesly zklamání

První čtvrtletní výsledky po fúzi Alcatel-Lucent přinesly zklamání


Tržby Alcatel-Lucent sice mírně poklesly, roční provozní zisk ale stále přesahuje miliardu eur.

První čtvrtletní výsledky po fúzi Alcatel-Lucent přinesly zklamání, ale dlouhodobý výhled je pozitivní a potenciál růstu díky spojení našich dvou firem zůstává zachován,“ uvedla generální ředitelka Patricia Russo. „Soustředíme se na podporu transformace sítí, která ... zahrnuje zavádění all-IP sítí, rozšiřování technologií pro přenos videa a multimediálního obsahu a rozvoj širokopásmového mobilního přístupu. V současné době jsme ohlásili kontrakty na zavádění 3G UMTS/HSDPA pro japonského mobilního operátora Softbank Mobile a poskytování pevných a mobilních sítí nové generace včetně optických a IP/MPLS řešení pro operátora Globacom v Nigérii.

Alcatel-Lucent zveřejnil předběžné hospodářské výsledky za rok 2006, které zahrnují celoroční aktivity obou původních firem včetně těch, které přecházejí do samostatné společnosti Thales. Do výsledků nebyla zahrnuta čísla za UMTS divizi Nortelu, kterou Alcatel-Lucent nedávno koupil.

Tržby Alcatel-Lucent za čtvrté čtvrtletí 2006 činí 4,42 miliardy eur a jsou o 16 % nižší než za stejné čtvrtletí roku 2005. Provozní zisk dosáhl hodnoty 21 milionu eur, když ve stejném čtvrtletí předchozího roku činil 566 milionů eur.

Tržby Alcatel-Lucent za celý rok 2006 dosáhly výše 18,25 miliardy eur a byly o 2 % nižší než v roce 2005, kdy činily 18,57 miliardy eur. Provozní zisk dosáhl výše 1,02 miliardy eur oproti 1,41 miliardy eur v předchozím roce.

Komentáře