První pohled: Nový Google Nexus 4

Jedná se o zatím nejnovější a podle všeho i nejlepší Nexus – a je od LG.

První pohled: Nový Google Nexus 4


Navzdory prudké bouři, která zasáhla celé východní pobřeží Spojených států včetně New Yorku, představila minulý týden společnost Google kromě jiných produktů i nový LG Nexus 4. Přinášíme první pohled na poslední příspěvek do úspěšné řady Nexus.

Google Nexus 4

Pohled zepředu

4,7palcový displej s rozlišením 1 280 x 768 pixelů je slušným standardem pro vlajkovou loď Androidu. Využívá technologie IPS, což může být rozhodujícím faktorem pro potenciální zákazníky.

Google Nexus 4

Pohled dovnitř

Nexus 4 disponuje hodně dobrým hardwarem. Patří sem čtyřjádrový 1,5GHz procesor Snapdragon S4 Pro, grafický čip Adreno 320 a paměť 2 GB RAM. K dispozici budou modely buďto s 8 GB nebo 16 GB vnitřní paměti.

Google Nexus 4

Rozměry

První LG Nexus má zhruba stejné rozměry jako ostatní vlajkové lodi Androidu, jako je Samsung Galaxy S III a HTC One X+, přestože je také mírně těžší. Je také poměrně větší v porovnání s iPhonem 5.

Google Nexus 4

Android 4.2

Přestože se nejedná o zcela novou Key Lime Pie verzi Androidu, již předpovídali mnozí analytici, přináší Android 4.2 několik novinek, jako je režim panoramatické fotografie, integrované psaní gesty a la Swype a několik dalších působivých prvků.

Google Nexus 4

Bezdrátové nabíjení

Přestože Nexus 4 disponuje microUSB konektorem, není tento konektor určen k nabíjení – místo toho lze telefon jednoduše položit na kompatibilní podložku a baterie je nabita automaticky.

Zdroj: IDG News Service


Úvodní foto: Google/IDG News Service
Komentáře