Red Hat oznamuje akvizici společnosti Gluster kvůli správě nestrukturovaných dat

Red Hat akvizicí získá škálovatelnou správu nestrukturovaných dat, kterou přinesou open source řešení Gluster.

Red Hat oznamuje akvizici společnosti Gluster kvůli správě nestrukturovaných dat


Red Hat oznámil, že podepsal smlouvu o akvizici společnosti Gluster, která se zabývá open source řešením pro ukládání dat a správou nestrukturovaných dat. Red Hat akvizicí získá řešení pro správu velkého objemu dat, ať už jde o nasazení on-premise nebo v rámci veřejného cloudu.

„Dramatický nárůst objemu dat a nové paradigma cloud computingu nutí IT administrátory přehodnotit investice do ukládání dat a najít efektivnější řešení se snadnou správou a možností rozšíření,“ myslí si Brian Stevens, CTO a viceprezident, Worldwide Engineering, Red Hat. „Naši zákazníci hledají softwarové řešení pro ukládání dat, aby mohli data uložená on-premise nebo v cloudu spravovat a obě úložiště také propojit. S nárůstem nestrukturovaných dat (například logovacích souborů, virtuálních strojů, e-mailů, audio a video souborů nebo dokumentů) v 90. letech byli zákazníci nuceni investovat do drahých systémů. Nyní se systém správy databází uložený na interní firemní síti SAN (Storage Area Network) stal neskladný a nepraktický.“

Společnost Gluster byla založena v roce 2005 a cílem bylo zjednodušit ukládání dat pomocí open source softwaru a hardwaru. Hlavním produktem je software GlusterFS, který podle tiskového vyjádření RE Hatu umožňuje podnikům kombinovat velký úložný prostor a výpočetní prostředky do výkonného, centrálně řízeného a dostupného systému pro ukládání dat.

Red Hat získal soukromou společnost Gluster za přibližně 136 milionů amerických dolarů v hotovosti. Celá transakce by měla být dokončena v říjnu a podléhá obvyklým podmínkám. Dle odhadů nebude mít akvizice velký vliv na finanční výsledky společnosti Red Hat za tento fiskální rok, ale měla by se pozitivně odrazit ve výsledcích příští rok vzhledem k modelu předplatného. Red Hat znovu potvrdil své výsledky za Q3 a fiskální rok 2012: Zisky, non-GAAP provozní marži, non-GAAP zisk na akcii a provozní cash flow. Non-GAAP provozní marže a odhady zisku na akcii nezohledňují náhrady a amortizaci nákladů pro účely akciových trhů v souvislosti s akvizicí. Náhrady a amortizace nákladů pro účely akciových trhů se podle odhadů zvýší o 1 milión, respektive 2 miliony dolarů za čtvrtletí.

Záznam z oznámení akvizice najdete na této stránce.


Úvodní foto: © Jakub Jirsák - Fotolia.com
Komentáře