Aastra BluStar Ecosystem nabídne flexibilitu pro videokonference

Společnost Aastra rozšiřuje své portfolio videokonferenčních řešení.

Aastra BluStar Ecosystem nabídne flexibilitu pro videokonference


Aplikace BAS v kombinaci s koncovými zařízeními Aastra BluStar poskytuje uživatelům ekosystém zařízení a klientských aplikací na platformě BluStar, včetně multimediálního telefonu BluStar 8000i, klienta BluStar pro PC, a klienta pro iPad či iPhone.

Funkce nové verze BAS 4.1 zahrnují:

•    Podporu zařízení a klientů platformy Aastra BluStar Ecosystem
o    multimediální stolní telefon BluStar 8000i
o    BluStar pro osobní počítače
o    BluStar pro iPad
o    BluStar pro iPhone
•    Rozvětvenou podporu účtů až do 5 zařízení či klientů
•    Vestavěný VPN server podporující vzdálené uživatele automatickou konfigurací
•    Asymetrickou podporu komunikačních kanálů
•    Funkce inteligentního řízení propustnosti
•    Automatickou adaptaci komunikačních kanálů
•    Vylepšenou funkci alarmu v oblasti výkonu sítě a tvorba grafů výkonových dat v reálném čase

Mezi nové funkce pro vzdálené pracovníky patří schopnost integrované VPN sítě vytvořit zabezpečený tunel mezi aplikací BAS a vzdáleným telefonem BluStar 8000i. Vzdálení uživatelé čelí mnoha výzvám při připojování k podnikovým sítím, zvláště pak se zařízeními bohatými na funkce využívajícími vícenásobných video streamů, s připojováním k LDAP serverům nebo musejí překonávat bariéry NAT, firewallů a směrování médií.  

Aplikace BAS ve verzi 4.1 je rozšířena o možnosti zabezpečených SSL VPN sítí založených na otevřených standardech, které mohou být spravovány přes webové uživatelské rozhraní BAS bez potřeby komplikovaných změn uživatelské konfigurace, jako je například zacházení s certifikáty či přepínání portů na routerech třetích stran. To umožňuje správu vzdálené instalace.

Další významnou novinkou verze 4.1 jsou vylepšené možnosti řízení propustnosti. V případě videokonferencí mezi více účastníky výrazně stoupá spotřeba šířky pásma. Bandwidth Manager (BWM) integrovaný v aplikaci BAS obsahuje sofistikované funkce, které automaticky kontrolují propustnost jednotlivých hovorů, a navrhuje postupy v případě, že byly dosaženy limity propustnosti.   


Úvodní foto: © goodluz - Fotolia.com
Komentáře