RIM bude nabízet vývojářům PlayBooky výměnou za aplikace i nadále

Ve snaze zvýšit počet dostupných aplikací prodlužuje kanadský výrobce Research In Motion (RIM) svou promoakci, v rámci níž nabízí vývojářům zdarma tablety PlayBook výměnou za port jejich „androidích“ aplikací pro prostředí BlackBerry OS.

RIM bude nabízet vývojářům PlayBooky výměnou za aplikace i nadále


Aby vývojáři mohli uplatnit svůj nárok na tablet PlayBook, musejí své aplikace pro BlackBerry OS umístit na BlackBerry App World do 2. března letošního roku, konkrétně do 11:59 standardního východního času. Původně měla promoakce skončit ve stejný čas již dnes 15. února, pro velký zájem však byla prodloužena.

Od zahájení promoakce bylo na portále zaregistrováno 6 600 nových vývojářů a předloženo ke schválení více než 1 500 nových aplikací. Dle informací společnosti RIM aktuálně BlackBerry App World nabízí na 60 000 aplikací a potýká se s počtem 6 milionů stažení denně.

Portovaná aplikace nesmí obsahovat žádnou zmínku o Androidu, a to jak v aplikaci samotné, tak v jejím popisu. Odstraněny musí být také veškeré odkazy na Android Marketplace. Samotná aplikace přitom musí běžet minimálně na operačním systému BlackBerry OS verze 2.0. Registrovat se vývojáři mohou prostřednictvím tohoto odkazu.


Úvodní foto: © bloomua - Fotolia.com
Komentáře