RIO Media koupila část společnosti ERKOR Olomouc

RIO Media koupila část firmy ERKOR Olomouc zahrnující distribuční datové sítě a zákaznickou databázi ve městech Olomouc, Prostějov a Šternberk. Cílem této akvizice je posílení pozice společnosti RIO Media v Olomouckém kraji.

RIO Media koupila část společnosti ERKOR Olomouc


„Zákazníkům společnosti ERKOR Olomouc tato změna přinese rozšíření nabídky služeb o služby Triple play (Televize, Internet, Telefon), nebo Dual play (Internet a telefon)“, uvedl Petr Opletal, generální ředitel a člen představenstva RIO Media

RIO Media je třetí největší společností v Česku poskytující služby elektronických komunikací domácnostem. Společnost má 120 tisíc aktivních zákazníků především ve středních a severních Čechách a na severní Moravě, přičemž služby jsou dostupné pro 350 tisíc domácností. Pevné sítě pokrývají více než 100 tisíc domácností a radiové sítě dalších zhruba 250 tisíc. Ve střednědobém horizontu RIO Media chce mít 150.000 až 200.000 zákazníků.

RIO Media vedle akvizic realizuje rozsáhlé investice do rozvoje optických sítí, a to ve výši stovek milionů korun. Investorem skupiny je fond Argus Capital Partners. Velkoobchodně od RIO Media nakupuje datové, hlasové a televizní služby několik desítek lokálních operátorů. Obrat RIO Media v roce 2009 přesáhne 400 milionů korun.

Skupina ERKOR centrálně působí především v Hradci Králové, Pardubicích, Liberci, Zlíně, Otrokovicích a Uherském Hradišti. Dále má významné postavení ve všech větších městech Královéhradeckého kraje. Na trhu poskytování připojení k Internetu je ERKOR od roku 2000. Internetové připojení realizuje přes domovní distribuční datové sítě, připojené na páteřní radiovou síť. Na trhu se ERKOR prosadil především cenově dostupným a kvalitním internetem pro domácnosti.

Komentáře