Rok 2009 přinesl Triglav pojišťovně zisky

Triglav pojišťovna zaznamenala v loňském roce finanční zisky, a to navzdory hospodářské krizi. Podle auditovaných obchodních výsledků společnosti vykázala pojišťovna zisk ve výši bezmála 6,7 milionů korun.

Rok 2009 přinesl Triglav pojišťovně zisky


V součtu všech nabízených produktů předepsala Triglav pojišťovna v loňském roce hrubé pojistné v celkové výši 713 milionů korun. Což znamená nárůst o 0,5 % oproti roku 2008. Výsledky pojišťovny tak zcela kopírují dynamiku trhu neživotního pojištění v České republice, kterou monitoruje Česká asociace pojišťoven (ČAP). Podle statistik asociace tuzemské pojišťovnictví loni stagnovalo, přesto se však nevyplnily negativní prognózy v souvislosti s finanční krizí.

Triglav pojišťovna evidovala v roce 2009 již tradičně největší zájem o povinné ručení. Oproti roku 2008 vzrostl také zájem klientů o majetkové pojištění, v jehož případě bylo loni sjednáno o 10 % v pojistném více. Zákazníci se více zajímali rovněž o úrazové a cestovní pojištění. Pojišťovna registrovala menší pokles zájmu pouze u pojištění odpovědnosti a havarijního pojištění, který se projevil ve výsledcích celého českého trhu. Nezájem o pojištění automobilů přirozeně souvisel s poklesem prodejnosti aut.

Obchodní výsledky Triglav pojišťovny loni potvrdily meziroční nárůst online prodeje o téměř 10 %. Společnost v současné době nabízí možnost sjednávání smluv na internetu u čtyř pojistných produktů - povinného ručení, pojištění majetku, cestovního a úrazového pojištění. Celková produkce online smluv přesáhla v roce 2009 částku 21 milionů korun, přičemž nejvíce smluv na internetu bylo sjednáno na povinné ručení.

Komentáře