Rok 2013: Čtvrtina mobilních telefonů patří mezi "chytré"

Čerstvé informace od analytiků naznačují, že více než každý 4 mobil prodaný v roce 2013 bude smartphone.

Rok 2013: Čtvrtina mobilních telefonů patří mezi "chytré"


V letošním roce bude dle předpovědí 19 % všech prodaných mobilů spadat do kategorie smartphonů. Čerstvá čísla od analytiků společnosti ABI Research ovšem ukazují, že v roce 2013 stejný ukazatel překoná hranici 25 %.

Symbian byl dlouho dominujícím operačním systémem z hlediska prodaných chytrých telefonů, nejinak je tomu i letos. Ve druhém čtvrtletí letošního roku se celosvětově prodalo okolo 25,8 milionu telefonů s OS Symbian. Android je nejrychleji rostoucím vyzyvatelem s 11,3 milionu prodaných zařízení během 2. čtvrtletí 2010.

Nokia dále vévodí výrobcům mobilních telefonů, když letos prozatím uživatelé koupili na 45 milionů jejích zařízení. Následují Research in Motion a Apple s 22 respektive 17 milony prodaných mobilů. ABI Research však upozorňuje na rostoucí prodeje zařízení značek HTC a Motorola, což lze údajně přičíst jejich sázce na OS Android. Podle analytiků ABI Research je novým trendem spíše zvětšování smartphonů a jejich vybavení displejem s vysokým rozlišením.

Definice chytrého telefonu dle ABI Research je mobilní telefon vybavený operačním systémem typu Blackberry OS, Iphone OS, Android, Webos či Symbian.

Komentáře