Router Cisco ISR 819 chce nabídnout perspektivy "internetu věcí"

Kompaktní M2M router Cisco ISR 819 umožní připojit k internetu téměř vše, nabízí se nám tak svět nečekaných možností

Router Cisco ISR 819 chce nabídnout perspektivy "internetu věcí"


Společnost Cisco představila miniaturní integrovanou gateway, kompaktní router, který umožňuje rozšířit schopnosti běžných „off-line zařízení“, jako jsou domácí spotřebiče lékařské přístroje bankomaty či různé automaty, o internetovou konektivitu. ISR je prvním integrovaným IP směrovačem pro M2M (machine-to-machine) komunikaci v rámci „internetu věcí“ (Internet of Things, infografika), který je možné použít s prakticky libovolným zařízením. Studie společnosti Cisco odhaduje, že v roce 2020 bude internetem propojeno více než 50 miliard zařízení a ISR 819 je dalším krokem k dosažení tohoto milníku, k realizaci internetu věcí.

„Rozvoj mobilních technologií, miniaturizace zařízení, dostupnost GPS a další inovace jsou odrazovým můstkem pro rozvoj komunikace strojů a internetu věcí. Věřím, že tento rozvoj nám přinese větší pohodlí a bezpečí, zvýší naši produktivitu a přinese nové možnosti zábavy,“ řekl k revoluční novince Ivo Němeček ze společnosti Cisco.

ISR 819 integruje v kompaktním těle (s rozměry srovnatelnými s Apple iPad 2) komunikační rozhraní pro 3G/4G sítě (dual SIM) s bezpečnostními technologiemi jako je šifrované VPN spojení, komplexní firewall, proaktivní prevence narušení či filtrování obsahu. Samozřejmostí je podle výrobce centralizovaná vzdálená správa a monitoring všech připojených Cisco ISR 819 jednotek. K dispozici je také varianta pro venkovní nasazení a extrémní podmínky (vybavení sanitek, bankomaty, odlehlé objekty apod.), která pracuje i při teplotách kolem -25 nebo +60 °C a přečká i dlouhodobé vibrace, pády či kontakt s vodou a prachem.

Spojení ISR 819 a samostatného GPS modulu nabízí celou řadu nových funkcí pro dosud samostatně fungující zařízení. Lékařské přístroje mohou být rozšířeny o vzdálené sledování stavu pacientů a online reporting v reálném čase, v oblasti logistiky mohou M2M technologie autonomně informovat o pozici a stavu zásilek. Prodejní automaty získají schopnost informovat o nedostatku konkrétního zboží a, ve spojení s obdobně vybavenými zásobovacími centry, mohou zajistit doplnění, případně zákazníka informovat o nebližším automatu s požadovaným produktem. Další využití najdou takto vybavená zařízení jak v domácnostech, tak i v zabezpečení a monitoringu, ve službách, v cestovním ruchu i v dalších průmyslových odvětvích.

Komentáře