IBM rozšiřuje PureSystems. Mají pomáhat zvládat velká data

IBM rozšířilo svou rodinu expertních integrovaných systémů PureSystems o nový produkt PureData System, aby pomohla zpracovat příliv dat, kterému společnosti v současnosti čelí.

IBM rozšiřuje PureSystems. Mají pomáhat zvládat velká data


PureData System je dostupný ve třech variantách koncipovaných na různé provozní zátěže a optimalizovaných na transakční zpracování dat, analýzu velkých datových objemů nebo průběžnou analýzu provozních dat. Zákazníkům to pomůže například analyzovat data, porozumět nákupům spotřebitelů, analyzovat odliv zákazníků, provádět marketingové kampaně náročné na data nebo v reálném čase odhalit podvody. Systémy jsou dle tiskového prohlášení plně funkční do 24 hodin od dodání, komplexní analýzy trvají minuty a v jednom systému lze provozovat více než stovku databází.

PureData System pro transakce

Firemní prostředí, kde se zpracovávají maloobchodní operace a transakce spojené s kreditními kartami, je závislé  na rychlém vyřízení transakcí a interakcí. Tyto transakce mohou být malé, ale jejich množství a frekvence si vyžadují rychlé a efektivní nástroje. Nový systém nabízí takovou hardwarovou a softwarovou konfiguraci, jejíž integrace a optimalizace splňuje požadavky na flexibilitu, integritu, dostupnost a škálovatelnost při jakémkoli objemu transakcí.

PureData System pro analýzy

Aby dnešní organizace byly konkurenceschopné, musí rychle analyzovat a zkoumat velká data - včetně petabytových objemů. Nový systém podle vyjádření IBM zdokonaluje výkonnost analytických aplikací a služeb okolo datových skladů. Nový analytický PureData System funguje na bázi technologie Netezza, slouží k urychlení analýzy a může se údajně pochlubit největší knihovnou databázových analytických funkcí na dnešním trhu. Pomocí tohoto systému mohou zákazníci předpovídat odliv zákazníků a navrhnout, jak mu předejít, vytvářet cílené reklamy a propagační akce (s využitím prediktivní a prostorové analýzy) nebo zabránit podvodům.

PureData System pro analýzy operací

Nový systém souběžně poskytuje cenné poznatky z více než tisíce obchodních operací a tím podporuje možnost rozhodovat se v reálném čase. Provozní datové sklady se používají na detekci podvodů při zpracování operací kreditních karet, na získání informací o zákaznících během rozhovorů v call centrech a na sledování a předpověď změn v požadavcích a dodávkách v oblasti energií a technických služeb v reálném čase.

S výše uvedenými novinkami na tiskové konferenci konané v sídle IBM v Prazena Chodově seznámil posluchače Ivo Šmerda. Po něm následovala prezentace Milana Krále, který představil novinky v oblasti Power7+ pro Enterprise servery IBM. Jan Musil následně ukázal, že Informix není ani zdaleka mrtvá platforma, naopak existují plány jejího intenzivního rozvoje minimálně na další 4 roky dopředu. Všechny výše uvedené novinky pak z pohledu cloud computingu v kostce shrnul Petr Leština.

V poslední prezentaci Dušan Mondek s velkým nadšením popsal novinky v oblasti bezpečnostních řešení společnosti IBM, která tyto služby v letošním roce vyčlenila do samostatné divize.


Úvodní foto: © Anthony Sacco - Fotolia.com
Komentáře