RSA SecurID od EMC lze integrovat s technologií Citrix Receiver

RSA, bezpečnostní divize společnosti EMC, dnes oznámila, že její řešení pro víceúrovňové ověřování RSA SecurID lze integrovat do klientského softwaru Citrix Receiver pro virtuální počítače.

RSA SecurID od EMC lze integrovat s technologií Citrix Receiver


RSA, bezpečnostní divize společnosti EMC, dnes oznámila, že její řešení pro víceúrovňové ověřování RSA SecurID lze integrovat do klientského softwaru Citrix Receiver pro virtuální počítače, a umožňuje tak organizacím podporovat přístup zaměstnanců k podnikovým datům, aplikacím a počítačům z jakéhokoli počítačového zařízení.

Citrix Receiver představuje univerzálního softwarového klienta umožňujícího organizacím distribuovat podnikové aplikace, virtuální pracovní plochy a data na libovolné zařízení ve vlastnictví podniku i zaměstnance. Citrix Receiver nabízí podporu prakticky libovolného klienta, včetně stolních a přenosných počítačů se systémem Windows, Mac a Linux, tenkých klientů i tabletů a smartphonů se systémem iOS, Android a RIM. Prostřednictvím podpory centralizované virtualizované infrastruktury umožňuje Citrix Receiver oddělením IT udržovat kontrolu nad uživatelským prostředím se zabezpečením a škálovatelností nezbytnou k zajištění práce s daty, aplikacemi a pracovními plochami. Uživatelé mají prostřednictvím řešení Citrix Receiver přístup k virtuální bitové kopii těchto prostředků, takže žádná data ani aplikace nejsou umístěny přímo v mobilním zařízení.

Pomocí integrované podpory pro softwarové tokeny RSA SecurID vytváří Citrix Receiver další ochrannou vrstvu rozšiřující úroveň zabezpečení a řízení přístupu, která organizacím umožňuje poskytovat uživatelům přístup k citlivým podnikovým datům a aplikacím nejen z počítačů, ale i oblíbených tabletů a smartphonů.

„Integrace řešení Citrix Receiver a softwarových tokenů RSA SecurID je důležitým aspektem uživatelského komfortu a zároveň umožňuje zajišťovat vyšší zabezpečení IT,“ řekl Chris Fleck, viceprezident pro mobilitu a aliance ve společnosti Citrix Systems. „Mobilní uživatelé jsou stále náročnější. Čím rychlejší a snazší je přístup k podnikovým aplikacím, tím většího nárůstu produktivity vyplývajícího z mobility pracovníků organizace dosahují.“

Toto integrované řešení je navrženo tak, aby IT organizacím usnadňovalo distribuci technologie Citrix Receiver a softwarových tokenů RSA SecurID do mobilních zařízení s potřebou minimální uživatelské interakce. Používání softwarových tokenů RSA SecurID pomáhá organizacím ve snižování celkových nákladů na vlastnictví, protože nevyžadují fyzický přenos, mohou být kdykoli odvolány a automaticky znovu nasazeny, a odstraňují tak potřebu výměny tokenů.

Podpora technologie RSA SecurID v rámci řešení Citrix Receiver bude k dispozici v prosinci 2011 jako bezplatný upgrade určený pro stávající zákazníky používající Citrix Receiver. Uživatelé systému Android se mohou seznámit s funkcemi technologie RSA SecurID ve vydání Citrix Receiver for Android Beta, které naleznou na Android Market.

Komentáře