RSA uvádí nový Data Loss Protection Suite pro ochranu citlivých dat

RSA, bezpečnostní divize společnosti EMC, oznámila vylepšení sady RSA Data Loss Prevention (DLP) Suite. Jejím účelem je identifikovat a monitorovat citlivá data a chránit je před ztrátou, únikem nebo zneužitím, a to jak v datových centrech, tak v síti a v klientských zařízeních.

RSA uvádí nový Data Loss Protection Suite pro ochranu citlivých dat


Sada RSA DLP Suite ve verzi 8.0 obsahuje více než 70 nových funkcí pro prohledávání, řízení pracovních postupů, tvorbu sestav a přehledů a globální zpracování obsahu. Nová sada RSA DLP Suite je navržena tak, aby organizacím pomohla omezit rizika díky proaktivnímu zjišťování a opravám ještě citlivějších typů a zdrojů dat než dříve. Obsahuje také nativní prohledávání dat z aplikací Microsoft SharePoint a IBM Lotus Notes. Produkt dokáže také prohledávat a značkovat databáze IBM DB2 a umožňuje tak vyhledat a ochránit podstatně větší množství dat. Sada RSA DLP Suite dále nabízí offline ochranu koncových bodů pro provoz na webu a v sítích pro zasílání rychlých zpráv (IM) v případech, kdy uživatelé nejsou připojeni k podnikové síti. To organizacím umožňuje chránit citlivá data i v případech, kdy si zaměstnanci berou přenosné počítače s sebou domů a pracují na dálku, aniž by se přímo připojovali prostřednictvím podnikové sítě. Offline ochrana koncových bodů díky upozorněním a zdůvodňování zapojuje do snižování rizik koncové uživatele a částečně tak ulehčuje práci správcům zabezpečení.

Společnost RSA nabízí také nové a aktualizované šablony zásad a zůstává tak poskytovatelem jedné z nejrozsáhlejších knihoven zásad a klasifikace DLP v oboru. Nový obsah v oblasti zásad a klasifikace zahrnuje podporu záznamů Federální energetické regulační komise (Federal Energy Regulatory Commission, FERC), záznamů o knihování cestujících (Passenger Name Records, PNR), o pověřeních na státní úrovni a dalšího obsahu spojeného se zdravotnickými záznamy (zákon Health Insurance and Accountability Act, HIPAA), bankovními záznamy a záznamy o platebních kartách. Tyto nové a aktualizované zásady doplnily stávající robustní databázi RSA, která již obsahovala přes 120 různých šablon zásad.

Komentáře