S and T CZ za první pololetí utržila 387 milionů Kč

S and T CZ za první pololetí utržila 387 milionů Kč


Meziroční růst ve výši 13 procent hodlá společnost S&T CZ podpořit zaměřením na oblast konzultací a služeb a firma nevylučuje ani další akvizice.

Tuzemská společnost S&T CZ, která je plně vlastněna koncernem S&T AG, dosáhla během prvních šesti měsíců letošního roku obratu 387 milionů Kč. Ve srovnatelném období roku 2006 obrat činil 342 milionů korun, současný výsledek tedy představuje meziroční nárůst tržeb o 13 %.

Hlavní podíl na výnosech a zisku společnosti mají zejména zakázky pro výrobní a finanční sektor. Další růst podpoří mimo jiné i orientace na služby v oblasti technické infrastruktury,“ komentoval růst v prvním pololetí generální ředitel S&T CZ Jiří Košťál.

Společnost potvrzuje svou strategii spočívající v zaměření na sektor služeb, a to zejména v oblasti SAP podnikových systémů, Business Intelligence a technické infrastruktury IT. Firma nevylučuje ani další akvizice firem podnikajících ve sféře jejího zájmu. S&T CZ takto loni například koupila firmu Grall.

Nadnárodní společnost S&T AG se sídlem ve Vídni, která vlastní stoprocentní podíl v S&T CZ, dosáhla v prvních šesti měsících roku 2007 obratu v přepočtu ve výši 6,4 miliardy korun (228,7 milionu eur). Oproti srovnatelnému období v roce 2006 zaznamenala společnost nárůst tržeb o 11 procent. Na růstu S&T AG se podílejí především zakázky z oblasti podnikových řešení, které tvoří 39 procent z celkových tržeb.

Komentáře