S&T CZ nabízí EMC Data Domain

integrátor S&T podepsal smlouvu s technologickou společností EMC o prodeji, servisu a podpoře EMC Data Domain, podnikového řešení pro úsporné zálohování dat.

S&T CZ nabízí EMC Data Domain


Technologické řešení EMC Data Domain zajišťuje takzvané deduplikované zálohování, které dále šetří prostor potřebný pro ukládání záloh. Deduplikace, tedy odstranění nadbytečných částí dat z úložného prostoru, ukládaný objem dat sníží desetkrát až třicetkrát: „Dokáže zálohovaná data pomocí algoritmů ‚stlačit‘ v průměru až o 92,5 % jejich původní velikosti. Řešení od EMC lze navíc snadno implementovat, protože se dá do firemní infrastruktury připojit jako další nezávislé zálohovací zařízení,“ vysvětlil Milan Košičár, klientský manažer společnosti S&T CZ.

Ročně se množství dat na firemních discích rozroste až o 60 procent. Letos se bude celosvětový objem elektronicky uchovávaných informací rovnat sloupci knih, který by dosáhl od Slunce na Pluto a zpět. „Pokud firmy nedostanou bobtnající data pod kontrolu, náklady na ukládání dat závratně vzrostou. Hrozí zvyšování nákladů na zálohování přibývajících dat anebo musí dojít ke kompromisům v kvalitě poskytovaných služeb,“ varoval Milan Košičár. Lékem na rostoucí objem dat je zmiňovaná deduplikace, která umí „zhustit data“ tak, že se žádná informace na disku zbytečně neopakuje.

Deduplikování dat přináší firmám zejména finanční výhody, protože nemusí investovat do dalších úložných zařízení. „Slouží také jako velmi ekonomické řešení pro úspornou archivaci dat. V případě jejich ztráty lze veškeré informace snadno obnovit za využití stávající IT infrastruktury,“ uzavřel Milan Košičár, klientský manažer společnosti S&T CZ.

Komentáře