S&T CZ začalo nabízet QlikView, nástroj pro rychlou BI analýzu firemních dat

QlikView je analytický nástroj pro Business Intelligence, mezi jehož výhody by mělo patřit rychlé zpracování dat.

S&T CZ začalo nabízet QlikView, nástroj pro rychlou BI analýzu firemních dat


Systémový integrátor S&T CZ se stal partnerem společnosti QlikTech a začal nabízet nástroj pro analýzu firemních dat QlikView. Tento nástroj pro Business Intelligence nabízí konsolidaci, analýzu a vyhodnocování firemních dat. Autoři nástroje tvrdí, že díky asociativní in-memory technologii dokáže využít paměť systému a rychle vyhledat a zpracovat až miliardy datových záznamů.

„Uživatelé mohou analyzovaná data libovolně kombinovat bez ohledu na jejich hierarchickou strukturu. V tom je právě síla nástroje QlikView,“ řekl Pavel Jiruše, ředitel divize Business Intelligence společnosti S&T CZ.

QlikView plně podporuje mobilitu a zvládá i složité analýzy dat přímo z mobilního zařízení bez nutnosti připojení k podnikovému serveru. „Podporovány jsou mobilní platformy typu iPad, iPhone, Android nebo BlackBerry. V offline režimu může uživatel pracovat se staženou QlikView aplikací stejně, jako kdyby měl k dispozici plnohodnotné připojení,“ vysvětlil Pavel Jiruše.

Například prodejní výsledky v různých pobočkách lze promítnout pomocí QlikView do Google Maps. Každý uživatel má možnost data kombinovat a vytvářet automatické „ad hoc“ asociace bez ohledu na jejich strukturu.

Klíčovou výhodou QlikView by měla být zmiňovaná technologie in-memory, která podle S&T CZ zrychluje práci s daty a jejich „dolování“ (Data Mining). In-memory také umožňuje rychlou kombinaci výstupů z jakéhokoli zdroje, například z Excelu, XML nebo podnikových systémů typu SAP, bez nutnosti ukládání informací na pevný disk.

Komentáře