Samsung Galaxy S IV bude možná obsahovat osmijádrový procesor

Nejen očekávaná čtvrtá verze high-endového telefonu, ale do budoucna možná i další mobilní zařízení, poběží na čipu s osmi jádry.

Samsung Galaxy S IV bude možná obsahovat osmijádrový procesor


Nově vyvíjený čip, který v sobě kombinuje výkon procesoru Cortex-A15 s energetickou efektivitou modelu A7, zatím ještě nebyl výrobcem, společností ARM, oficiálně ukázán veřejnosti. O big.LITTLE se však mluvilo již loni na podzim.

Nový procesor bude obsahovat čtyři výkonná jádra z A15 doplněná čtyřmi efektivními jádry z A7. Pro každý úkol, jenž telefonu, popřípadě v budoucnu i tabletu svěříte, si zařízení podle náročnosti samo vybere ten správný procesor. Představujeme si to tak, že například webový prohlížeč poběží na méně náročném procesoru A7, zatímco hry si zahrajete s „a patnáctkou“. Podle vyjádření výrobce by se tak měla životnost baterie na jedno nabití prodloužit až o 70 procent.

Čipy poběží na frekvenci 1,8 GHz (A15), respektive 1,2 GHz (A7). Kromě energetické úspory se budoucí uživatelé mohou těšit i na výrazné zvýšení výkonu v porovnání se současnými sériově vyráběnými mobilními zařízeními.


Úvodní foto: © Anthony Sacco - Fotolia.com
Komentáře