Samsung Galaxy S IV převezme žezlo krále smartphonů již v dubnu

Podobně, jako tomu bylo v době očekávání příchodu smartphonu Galaxy S III, se již nyní vody internetu začínají čeřit všemožnými zvěstmi o novém modelu. Galaxy S IV má na prodejní pulty přijít už v dubnu.

Samsung Galaxy S IV převezme žezlo krále smartphonů již v dubnu


Jihokorejský výrobce Samsung na trhu mobilních zařízení slaví úspěchy. Z koláče tržního podílu si ukousl téměř třetinu a jeho vlajková loď, smartphone Galaxy S III, se stal ve třetím kvartále letošního roku nejprodávanějším smartphonem. Samsung však zjevně neusíná na vavřínech a chystá nový model populárního zařízení. Alespoň tomu nasvědčuje množství zvěstí a uniklých informací, jimiž nedočkavé uživatele častují zahraniční zpravodajské weby.

Zatím nejnovější informaci o předpokládaném datu vydání přinesl jihokorejský server Enuri, dle jehož tvrzení by se měli uživatelé smartphonu Galaxy S IV dočkat již v dubnu příštího roku. Přestože se na počátku příštího roku konají hned dva prestižní veletrhy spotřební elektroniky (lednový CES a únorový MWC), očekává se, že vzhledem k dosavadní popularitě řady Galaxy S vyhradí Samsung pro představení nejnovějšího modelu vlastní akci.

Co o očekávaném high-endu zatím víme? Dle zvěstí by měl být telefon vybaven ještě větším, 5palcovým AMOLED displejem s rozlišením 1080 x 1920 px, čtyřjádrovým procesorem ARM s architekturou Coretx-A15 a taktem 2,0 GHz, 2GB operační pamětí RAM a 13MPx fotoaparátem s přisvětlovací LED diodou. Telefon by měl běžet na OS Android 4.2 Jelly Bean. Traduje se také o možném využití systému S Pen (kterým je vybaven například Galaxy Note) a některé méně pravděpodobné zvěsti dokonce zmiňují ohebný displej.

 

Zdroj: Androidauthority.comNews.cnet.com Idc.com


Úvodní foto: © koniukh - Fotolia.com
Komentáře