Samsung Galaxy S4 a Note 3 by mohly mít ohebné displeje

Jihokorejský gigant Samsung je nyní v pozici, v níž by mohl vydat smartphony s ohebným displejem již příští rok. Přirozenými kandidáty jsou modely Galaxy S4 a Note 3.

Samsung Galaxy S4 a Note 3 by mohly mít ohebné displeje


Bitva mezi výrobci technologií o první ohebný telefon se rozjela – na scénu se derou LG, Philips, Sharp, Sony a Nokia, nicméně smát se, alespoň podle BBC, bude nejspíše Samsung. Flexibilní displej by mohl být hlavním tahákem u modelů Galaxy S4 a Galaxy Note 3.

„Displej od Samsungu bude skládací, rolovací, atd., a bude umožňovat vyšší stupeň odolnosti díky využití plastického substrátu který je tenčí, lehčí a flexibilnější než konvenční LCD technologie,“ řekl mluvčí Samsungu.

Společnost věří, že bude tato technologie „velmi populární mezi spotřebiteli na celém světě.“

Galaxy S4 bude vlajkovou lodí Samsungu pro příští rok. Podle neověřených zpráv bude mít 5palcový Full HD displej, čtyřjádrový procesor Cortex A15 a 13megapixelový fotoaparát.

Ohebné displeje již nějakou dobu existují na zařízeních, jako jsou čtečky elektronických knih, například Amazon Kindle. Přestože je ohebný samotný displej, je jinou věcí vytvořit celé pružné zařízení – na to jsou potřeba poměrně vysoké náklady.

Samsung propaguje technologii OLED, nicméně další „uchazeč“ se jmenuje grafen. Tato alternativa je plátkem uhlíku o síle jednoho atomu, který je ale silnější než diamant. Vědci věří tomu, že jednou nahradí diamant.

Flexibilní telefony budou tenčí, lehčí a hlavně odolnější než současné telefony. Jestli budou k dispozici již příští rok, máme se určitě na co těšit.


Úvodní foto: Samsung/IDG News Service
Komentáře