Samsung Galaxy S4 asi bude mít bezdrátové nabíjení

Velmi očekávaný smartphone od Samsungu, model Galaxy S4, bude patrně disponovat funkcí bezdrátového nabíjení.

Samsung Galaxy S4 asi bude mít bezdrátové nabíjení


Podle webu DDaily bude jihokorejský technologický gigant pro svou novou vlajkovou loď vyrábět kryt a dok pro bezdrátové nabíjení. Obě tato příslušenství budou prodávána zvlášť poté, co se na trhu objeví i samotný Galaxy S4.

Je velice pravděpodobné, že bezdrátové nabíjení bude pro tento telefon prodejním tahákem, kterým se jeho výrobce bude chtít vyrovnat konkurenčním (byť ne „androidím“) Nokii Lumii 920 a HTC Windows Phone 8X.

Galaxy S4 bude využívat standardu pro bezdrátové nabíjení Qi, což bude pro uživatele znamenat možnost zakoupení dokovacích stanic od externích výrobců.

Nicméně DDaily uvádí, že Samsung zkoumá taktéž možnosti využití alternativní pokročilé technologie bezdrátového nabíjení zvané rezonanční magnetické párování. Podle webu SamMobile by to mohlo znamenat, že by Galaxy S4 šel nabít ze vzdálenosti až dva metry od nabíječky.

Naneštěstí byla tato revoluční metoda příliš drahá pro uvedení na spotřebitelský trh, takže ji Samsung zatím nevyužije.

Neověřené zprávy, které zatím o Galaxy S4 kolují, zahrnují osmijádrový procesor Exynos 5 Octa, 4,9palcový Full HD displej a 13megapixelový fotoaparát. Na smartphonu poběží zatím nejnovější verze Androidu, 4.2 Jelly Bean.

Zdroj: IDG News Service


Úvodní foto: IDG News Service
Komentáře