Samsung napodruhé představuje Galaxy Note 10.1. Tablet dostal lepší hardware, konkurence je tvrdá

Na konci srpna bude na trh vypuštěn nový tablet Samsung Galaxy Note 10.1. Od původního představení na MWC doznal výrazných změn.

Samsung napodruhé představuje Galaxy Note 10.1. Tablet dostal lepší hardware, konkurence je tvrdá


Nový přírůstek do řady tabletů společnosti Samsung, Galaxy Note 10.1, si od únorového veletrhu MWC vysloužil revizi v podobě drobnějších konstrukčních a výraznějších hardwarových změn. Oproti původním specifikacím se tablet může nyní pochlubit čtyřjádrovým procesorem s taktem 1,4 GHz a 2GB operační pamětí. Dostupný bude ve třech variantách s 16, 32 a 64 GB vnitřní paměti, jíž lze navýšit díky slotu pro microSD paměťové karty. Rozhodnutí Samsungu pozdržet prodej a vybavit zařízení výkonnějším hardwarem se na vysoce konkurenčním trhu tabletů jeví jako rozumné. Se současnými specifikacemi (pomineme-li rozlišení displeje) se totiž Galaxy Note 10.1 staví nad svého zřejmě největšího rivala, The new iPad z produkce společnosti Apple.

Galaxy Note 10.1 tedy v porovnání se současnou konkurencí disponuje (alespoň papírově) poměrně vysokým výkonem, slušnou konektivitou i možností rozšiřitelnosti paměti v podobě paměťových karet. Jak navíc ukazuje demonstrační video, Galaxy Note 10.1 není určen pouze na hraní. Vývojáři jej vybavili a několika užitečnými funkcemi, jež z tabletu činí velmi použitelný pracovní nástroj.

Řeč je především o funkci Multiscreen, díky níž lze displej rozdělit na dvě části a současně ovládat dvě samostatné aplikace. Například při vyhledávání informací na webu a vypisování poznámek se Multiscreen stane nedocenitelnou pomůckou. Za zmínku stojí jistě také přítomnost stylusu S Pen, který lze díky dostatečně velkému displeji i uzpůsobeným aplikacím s výhodou využít pro textové vstupy, náčrtky i navigaci v souborovém systému.

galaxy note 10.1

Galaxy Note 10.1 dovede rozeznat ručně psané písmo, tudíž pro psaní textu není nutné využívat pouze softwarovou klávesnici. Co víc, tablet si dle slov výrobce rozumí také s od ruky kreslenými geometrickými tvary a dovede dokonce rozpoznat matematické vzorce. Za pomocí stylusu a mobilní verze oblíbeného grafického nástroje Adobe Photoshop Touch lze dokonce provádět i pokročilejší operace s digitálními fotografiemi.

Na českém trhu bude tablet Galaxy Note 10.1 dostupný v září, koncovou cenu však výrobce zatím nezveřejnil.

 

Zdroj: Samsung, IDG NEWs Service, GSMArena.com


Úvodní foto: Samsung
Komentáře