Samsung odkryl detaily příští generace mobilních procesorů Exynos 5 Dual

Jak prozrazují odhalené specifikace, dvoujádrový procesor Exynos 5 Dual nabídne dvojnásobnou rychlost a o 30 procent menší spotřebu energie než jeho předchůdce.

Samsung odkryl detaily příští generace mobilních procesorů Exynos 5 Dual


Exynos 5 Dual staví na platformě ARM s dvojicí nejnovějších procesorových jader Cortex-A15  s taktem 1,7 GHz, zatímco současné procesory Exynos jsou postavené na starší platformě ARM Cortex-A9.

Jak společnost uvádí na svém blogu, devizou nové generace bude znatelně posílený multimediální výkon, který umožní mobilním zařízením zobrazovat v rozlišení 2560 x 1600 pixelů a přehrávat Full HD 1080p videa rychlostí 60 snímků za vteřinu, která představuje dvojnásobek standardní hodnoty.

Do role grafické jednotky procesoru byl obsazen čtyřjádrový grafický procesor ARM Mali T604, jež zefektivní obnovovací frekvenci při čtení e-knih nebo webových stránek a napomůže tak k úspoře energie.

Další zajímavou vlastností je vestavěná podpora pro technologie USB 3.0 a SATA III, jež by mohla výrazně urychlit přenos mezi tablety či smartphony a dalšími zařízeními s odpovídajícími porty.

Procesor je vyráběn 32nm technologií HKMG (High-K Metal Gate) a podle očekávání společnosti ARM by se v prvních zařízeních měl objevit začátkem nadcházejícího roku. Podle serveru Android Authority se Exynos 5 Dual svého debutu dočká v útrobách tabletu Galaxy Tab 11.6, který je očekáván později v tomto roce.

 

Zdroj: IDG News Service, Techspot


Úvodní foto: © violetkaipa - Fotolia.com
Komentáře