Samsung uvedl mobilní platformu Bada ve verzi 2.0

Společnost Samsung představila operační systém Bada 2.0.

Samsung uvedl mobilní platformu Bada ve verzi 2.0


Jde o vylepšenou verzi původního operačního systému Bada, který byl vyvinut pro mobilní telefony společnosti Samsung. Verze Bada 2.0 nabízí plnohodnotný multitasking, Wi-Fi Direct, bezdrátovou komunikaci na krátkou vzdálenost (NFC) a rozpoznávání hlasu. Díky tomu mohou uživatelé chytrých telefonů využívat služby, jako jsou například mobilní platby, dobíjení cestovních kupónů na MHD či sdílení souborů bez připojení k internetu. Bada 2.0 dále podporuje standard HTML5 a technologii Flash.

Bada 2.0 přináší velké změny i pro komunitu vývojářů, kteří mohou nově využivat několik API (Application Programming Interface) ze standardu WAC 2.0 (Wholesale Applications Community). Zásadním benefitem pak bude možnost vkládání reklamy do aplikací. Možnost vkládat do Bada 2.0 reklamy pomocí rozhraní API vytváří novou příležitost k dalším příjmům. Samsung také rozšířil podporu práce vývojářů a posílil své vývojové prostředí pro aplikace. K podpoře vývojových procesů, které budou nejlépe odpovídat cílovému prostředí, byl nově použit emulátor. Další nástroje, jako je například Profiler, optimalizují výkon přístroje a aplikace tím, že zajišťují využití paměti, procesního výkonu a dalších zdrojů.

Společnost Samsung rovněž vylepšila svůj obchod s aplikacemi Samsung Apps, který je nyní plně k dispozici ve 121 zemích světa. V rámci nové verze Bada 2.0 bude v nabídce Samsung Apps více funkcí včetně nových možností nákupu, jako je například pronájem nebo předplatné. Další informace o Bada 2.0 lze nalézt na webu http://developer.bada.com

Komentáře