Samsung zmenšuje. Příští týden zřejmě uvede smartphone Galaxy S3 Mini

Německá divize společnosti Samsung v úterý rozeslala novinářům pozvánku na událost, během níž představí „malý velký“ produkt. Za mysteriózním mottem se pravděpodobně skrývá Galaxy S3 Mini.

Samsung zmenšuje. Příští týden zřejmě uvede smartphone Galaxy S3 Mini


Jihokorejský výrobce elektroniky Samsung se od zahájení prodeje své aktuální vlajkové lodě Galaxy S 3 příliš dlouze neodmlčel. Ve čtvrtek 11. října se má uskutečnit tisková konference, již Samsung věnuje představení nového produktu. Jak naznačuje název události, který by se dal přeložit jako „tak velké může být malé a tak malé může být velké“, a stylizované písmeno „S“ v pozadí,  pravděpodobně se bude jednat o očekávanou menší verzi high-endového smartphonu Galaxy S3.

Přestože se zařízení Galaxy S3 řadí k aktuální špičce na poli smartphonů. Mnoho uživatelů jej kritizuje za jeho velké rozměry (displej o úhlopříčce 4,8 palců), jež se podepisují na nepříliš pohodlném ovládání telefonu jednou rukou. Podobné názory zřejmě jihokorejský výrobce vyslyšel a vyvinul menší a méně výkonnou verzi označenou výmluvně jako Galaxy S3 Mini. Pakliže se očekávání vyplní, bude se jistě nový smartphone z hlediska konstrukčních rozměrů řadit do pozice přímého konkurenta posledního modelu populárního smartphonu iPhone 5, který disponuje „pouze“ 4palcovou úhlopříčkou.

Pro Samsung by smartphone stravitelnějších rozměrů představoval poměrně strategické zařízení, neboť pakliže by nepřišel s dobře vybaveným menším smartphonem, ponechal by volné místo na trhu svému hlavnímu rivalovi z produkce společnosti Apple. Samsung i Apple se přitom v posledních měsících více než v mobilní sféře utkávají před soudní stolicí, kde obhajují své designérské i technologické patenty.

Co se týká očekáváných hardwarových specifikací, neověřené zvěsti hovoří o 4palcovém Super AMOLED displeji, 5MPx kameře a dvoujádrovém procesoru. Zákazníky se bude novinka údajně snažit zaujmout také cenou, jež by se mohla ve srovnání se smartphonem  iPhone 5 pohybovat na výrazně nižší hladině.

 

Zdroj: News.cnet.comTechRadar.com


Úvodní foto: Samsung
Komentáře