SAP a Google spojují síly, umožní zobrazení firemních dat v mapách

Společnost SAP oznámila, že spolupracuje se společností Google na řešení, které umožní zobrazit data na displejích počítačů i mobilních zařízení.

SAP a Google spojují síly, umožní zobrazení firemních dat v mapách


Díky propojení SAP BusinessObjects s Google Maps či Google Earth budou uživatele moci provázat svá data s konkrétními lokacemi a jejich vizualizace tak bude přehlednější, a to i u velkých objemů dat. Uveďme několik příkladů, kde toto řešení najde uplatnění. Telefonní operátor může využít Google Earth a SAP Business Objects Explorer pro analýzu hovorů přerušených kvůli technickým problémům a lokalizovat tak poruchu na konkrétním vysílači. Orgány státní správy si mohou vytvořit mapu vykreslující finanční či jiné ukazatele v jednotlivých regionech, městech nebo obcích a s těmi daty pak počítat při návrhu zákonů a vyhlášek. Banky zase mohou provádět hodnocení rizik úvěrů podle regionů a podobně mohou postupovat také pojišťovny například u povinného ručení.

„Možnost lokalizace umožňuje analytickým nástrojům brát v úvahu data také v geografických souvislostech. To znamená, že uživatelé jsou schopni porovnávat informace za jednotlivé oblasti regiony či pobočky s místními trendy, které ovlivňují jejich podnikání,“ řekla Helena Moravcová, produktová manažerka společnosti SAP.

Zde se můžete podívat na demo ukázku tohoto řešení propojujícího podnikové aplikace s běžně využívanými nástroji: http://analytics.news-sap.com/2011/07/25/demo-sap-and-google-team-for-location-based-intelligence/

Komentáře