SAP EPM OnDemand – Performance Management v cloudu s využitím SAP HANA

Společnost SAP oznámila uvedení nového cloudového řešení SAP Enterprise Performance Management OnDemand (SAP EPM OnDemand).

SAP EPM OnDemand – Performance Management v cloudu s využitím SAP HANA


Díky využití mobilních aplikací a in-memory technologie SAP HANA mohou nyní uživatelé v reálném čase získat pohled na aktuální obchodní data a v případě potřeby na získané informace také ihned reagovat.

SAP EPM OnDemand nyní nabízí následující funkcionality a další budou postupně doplňovány:

•    Přehled výdajů (Expense insight), díky kterému mohou manažeři získat přehled účtovaných nákladů a je-li to potřebné, také ihned údaje upravovat.
•    Analýza zisků a ztrát v reálném čase (Real-time profit and loss analysis): Umožňuje na základě vynaložených zdrojů zkoumat na libovolné úrovni vynaložené výdaje.
•    Plánování kapitálových investic (Capital project planning): Přináší detailní přehled finančních dopadů rozhodnutí o investicích a zároveň i možnost optimalizace využití kapitálu.

Řešení SAP EPM OnDemand je navrženo tak, aby vhodně doplnilo stávající EPM řešení jako je například SAP Business Planning and Consolidation. Zásadně vylepšeno bylo také uživatelské rozhraní. Řešení je dostupné z mobilních zařízení, například Apple iPad. Navíc může být také použit EPM add-on modul pro Microsoft Office. Rozšířené analytické možnosti jsou tak dostupné jak uživatelům cloudových řešení, tak uživatelům klasických on-premise aplikací.


Úvodní foto: © corepics - Fotolia.com
Komentáře