SAP kupuje americkou softwarovou firmu Sybase

Akvizice by měla umožnit firemním zákazníkům lepší dostupnost podnikových dat a informací přes mobilní technologie.

SAP kupuje americkou softwarovou firmu Sybase


Podle dohody nabídne společnost SAP za zbylé akcie Sybase cenu 65 amerických dolarů za kus. Hodnota celé transakce by tak mohla činit přibližně 5,8 miliard amerických dolarů.

Akvizice bude mít pro obě společnosti řadu přínosů díky synergiím napříč různými produktovými řadami i odvětvími. SAP díky ní zrychlí dostupnost svých řešení pro mobilní zařízení a posune vpřed realizaci své technologické vize "in-memory computing", která v rámci urychlení operací využívá v co největší míře hlavní paměť namísto pevného disku. Tato technologie naopak pro Sybase představuje příležitost ke zvýšení výkonnosti analytických funkcí a celá akvizice pak i přístup k novým odvětvím.

Společnosti oznámily, že Sybase bude nadále působit na trhu jako samostatná jednotka pod názvem "Sybase, an SAP Company". Současný manažerský tým společnosti Sybase bude nedále řídit společnost, přičemž představenstvo SAP navrhne jmenování předsedy představenstva a CEO firmy Sybase Johna Chena do představenstva SAP.

Nabídka společnosti SAP za jednu akcii Sybase představuje prémii 44 procent k průměrné tržní ceně na burze za poslední tři měsíce. Dokončení celé transakce se očekává v průběhu třetího čtvrtletí roku 2010.

Komentáře