SAP představuje svou strategii pro zpracování dat v reálném čase

Jádrem postupně zaváděných inovací bude technologie pro in-memory computing SAP HANA.

SAP představuje svou strategii pro zpracování dat v reálném čase


Společnost SAP představila svůj strategický plán, jehož výsledkem podle ní bude transformace trhu s databázovými, mobilními a dalšími podnikovými aplikacemi. Mezi inovace patří integrace produktů a technologií společnosti Sybase, kterou SAP koupil v roce 2010, do portfolia společnosti SAP. Nová platforma pro zpracování dat v reálném čase vznikne propojením SAP HANA, nástrojů Sybase pro správu dat (data management) a řešení SAP pro správu podnikových informací (enterprise information management, EIM).

Společnost SAP současně představila i konkrétní inovace, které využívají zpracování dat v reálném čase. Byla ohlášena dostupnost komponenty SAP NetWeaver Business Warehouse (SAP NetWeaver BW) založené na SAP HANA a dostupnost SAP Sybase Adaptive Server Enterprise (ASE) jako možné databáze pro aplikace SAP Business Suite. Kromě toho byl představen plán zřízení fondu s kapitálem 155 milionů dolarů, který bude financovat start-upy vyvíjející řešení pro novou platformu SAP HANA. Další investicí bude 337 milionů dolarů vynaložených jako motivační program pro zákazníky, s cílem jejich přechodu na SAP HANA. V rámci tohoto programu všichni noví zákazníci, kteří budou na SAP HANA přecházet ze stávajících aplikací, získají od společnosti SAP související konzultační služby. Pokud noví zákazníci nebudou spokojeni, budou během 18 měsíců po dokončení implementace navíc moci vyměnit licenci SAP HANA a přejít na libovolnou straší verzi odpovídajících produktů SAP.

SAP dále plánuje do roku 2015 následující inovace ve svém portfoliu databázových a dalších podnikových aplikací:

•    SAP HANA: Tato platforma pro in-memory zpracování dat bude jádrem všech následujících inovací
•    SAP Sybase ASE (Adaptive Server Enterprise): Od nynějška jde o podporovanou databázi v sadě aplikací SAP Business Suite. Platforma SAP HANA bude podle plánu určena pro rozšíření náročných transakcí v SAP Sybase ASE o reporting v reálném čase.
•    SAP Sybase IQ: Tento produkt bude používán pro řízení dat při analytických úlohách typu „big data“
•    SAP Sybase SQL Anywhere: Toto řešení bude fungovat jako front-end databáze pro platformu SAP HANA
•    SAP Sybase PowerDesigner: Tato platforma pro modelování dat a orchestraci bude řešením modelování v SAP HANA.
•    Hadoop: Řešení SAP HANA a SAP Sybase IQ rozšíří svoji podporu pro přístup k platformám pro práci s velkými objemy dat, jako je např. Hadoop.
•    Integrace se SAP HANA se bude týkat také řešení SAP Sybase Event Stream Processor (ESP), SAP Sybase Replication Server a řešení SAP pro eneterprise information management.


Úvodní foto: © Andrea Danti - Fotolia.com
Komentáře