SAP tvrdí, že zvyšuje tržní podíl

SAP tvrdí, že zvyšuje tržní podíl


Celkové příjmy SAP za 1. čtvrtletí letošního roku činily 2,2 miliardy eur, což v meziročním srovnání představuje růst o 11 %. SAP uvádí, že v tomto období zvýšil svůj tržní podíl o 2,4 %. V ČR SAP zdůrazňuje zejména spolupráci s organizacemi ve veřejném sektoru.

Příjmy z prodeje softwaru byly v tomto období ve výši 563 milionů eur, což v meziročním srovnání znamená růst o 10 %. V prvním čtvrtletí se podařilo uzavřít nové obchodní vztahy - zákazníky jsou např. město Birmingham či Lufthansa.

V ČR SAP zdůrazňuje hlavně pokračující spolupráci s organizacemi ve veřejném sektoru, mezi které patří např. Ministerstvo vnitra, Ministerstvo zemědělství, Nejvyšší kontrolní úřad, Česká správa sociálního zabezpečení, Město Plzeň, Město Liberec, Masarykova nemocnice v Ústí n. L., Ústav leteckého zdravotnictví Praha, dopravní podniky hl. m. Prahy a Brna a také 6 univerzit.
Celosvětově SAP obsluhuje více než 3 000 zákazníků z oblasti veřejné správy. Jsou mezi nimi například kompletní státní správa Francie, Rakouska, Kanady a Izraele, Evropská komise a armády a ministerstva obrany Německa, Norska, Slovenska, Dánska a USA.

Komentáře