SAP vybírá daně v Pekingu

SAP vybírá daně v Pekingu


SAP oznámil spuštění svého řešení v pekingském národním úřadu pro výběr daní oblasti Si-čcheng. Tento úřad je jedním z hlavních pilířů čínské státní daňové administrativy.

Více než pětina velkých čínských firem bude podle SAPu těžit ze zjednodušení a sjednocení procesu výběru daní. Úřad pro výběr daní v oblasti Si-čcheng je zodpovědný za správu 38 ze 180 největších čínských podniků, které naplňují pokladnu města Peking z více než 70 procent.

Dříve byli daňoví poplatníci řízeni různými lokálními samosprávami a centrální úřad neměl přístup k finančním zprávám firem. Statistiky firem musely být manuálně přizpůsobovány, a to až do výše několika miliard eur, což bylo nejen velmi pracné pro zaměstnance obou stran, ale navíc byla výsledná data nepřesná.

Úspěch nebo propad správy daní přímo souvisí s vývojem národní ekonomiky,” řekl Chu Jung-ťin, generální ředitel Xicheng District National Tax Bureau. „Věříme, že nový systém zlepší platební morálku podniků platících daně a zvýší dostupnost a spolehlivost informací o plátcích.”

Komentáře