SAS získal britskou softwarovou firmu Memex

Společnost SAS získala předního celosvětového výrobce řešení pro řízení zpravodajské činnosti (Intelligence Management), společnost Memex.

SAS získal britskou softwarovou firmu Memex


Řešení Intelligence Management pomáhají zdokonalovat procesy v oblasti řízení zpravodajských činností, zvyšovat veřejnou bezpečnost a předcházet a odvracet trestné činy, terorismus a další hrozby. Společnost Memex má silné zastoupení v segmentu kontroly dodržování zákonů a vnitrostátní bezpečnosti.

Společnost Memex se sídlem ve skotském Glasgow je zavedenou a uznávanou společností mezi orgány, které mají na starosti dodržování zákonů, a globálními zákazníky. Společnost SAS se díky této akvizici bude moci zaměřit na nově se objevující trh kooperačních center pro prevenci terorismu a reakci na něj, který sdružuje zdroje několika orgánů prosazujících dodržování zákonů. Již několik států USA a velkých měst má k dispozici kooperační centra, která používají technologii společnosti Memex. Pod vedením stávajícího výkonného řídícího týmu má SAS v plánu rozšiřovat tuto sféru podnikání v globálním měřítku. 

Tento krok je v souladu se strategií společnosti SAS, získávat akvizicí společnosti nabízející zásadní technologie, které rozšíří a obohatí vlastní produktovou řadu společnosti SAS. Akvizicí společnosti Memex bude SAS schopen vytvořit klíčový prvek pro mezinárodní podnikání v oblasti prodeje řešení společností SAS a Memex subjektům zajišťujícím národní bezpečnost, zpravodajskou činnost a vymáhání zákonů.

Společnosti SAS i Memex jsou v soukromém vlastnictví. Finanční podmínky akvizice nejsou k dispozici. Oznámení o akvizici bylo učiněno na mezinárodní konferenci The Premier Business Leadership Series – v Berlíně, která se koná třikrát do roka. Příští konference se bude konat od 10. do 11. srpna v Hongkongu.

Komentáře