Satelit ASTRA 1M byl úspěšně dopraven na oběžnou dráhu

Satelit ASTRA 1M dopravila do vesmíru raketa Proton Breeze M vypuštěná z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu včera večer v 21:44 (podle místního času dnes ve 02:44).

Satelit ASTRA 1M byl úspěšně dopraven na oběžnou dráhu


SES ASTRA oznamuje, že její nový satelit ASTRA 1M byl úspěšně dopraven na oběžnou dráhu. Satelit ASTRA 1M dopravila do vesmíru raketa Proton Breeze M vypuštěná z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu včera večer v 21:44 (podle místního času dnes ve 02:44). Satelit bude naveden na konečnou orbitální polohu v následujících týdnech a jeho komerční využití je plánováno na leden, po provedení rozsáhlých zkoušek na orbitě.

Satelit se bude nacházet na hlavní orbitální dráze firmy SES ASTRA 19,2 stupně východně a bude poskytovat služby „vysílání přímo do domu“ a HDTV pro kontinentální Evropu. Flotila satelitů ASTRA zajišťuje vysoce kvalitní vysílání pro více než 117 milionů domácností v Evropě.

Ferdinand Kayser, prezident a generální ředitel firmy SES ASTRA, k této události uvedl: „Ve firmě panuje velká hrdost a spokojenost, že vypuštění satelitu ASTRA 1M proběhlo úspěšně. Pro naše zákazníky to znamená další výhody a možnost přijímat více kanálů ve vysokém rozlišení. Úspěšné vypuštění satelitu ASTRA 1M je pro firmu SES ASTRA důležitou událostí; rádi bychom zdůraznili velmi dobrou spolupráci s partnery projektu vypuštění satelitu, firmami International Launch Services (ILS) a EADS ASTRIUM.“

Komentáře