Satelity jsou v kurzu i přes nástup digitálního vysílání

Společnost Electro World registruje výrazný nárůst poptávky po kompletech na příjem satelitní digitální televize.

Satelity jsou v kurzu i přes nástup digitálního vysílání


„První náznaky růstu zájmu o satelitní příjem se projevily již loni, přičemž v druhé polovině roku vrcholil. Pro zákazníky, kteří se v případě vypnutí analogového vysílání nenachází v místě snadného příjmu nových digitálních multiplexů, je satelitní příjem prakticky jediným východiskem, jak získat české programy. A jejich nabídka je opravdu široká," řekl Jiří Klíčník, generální ředitel společnosti Electro World.

Po předložení potvrzení o placení koncesionářských poplatků lze prostřednictvím satelitu přijímat všechny programy veřejnosprávní České televize, komerčních televizí a nepřeberné množství placených a neplacených zahraničních programů s českým, i bez českého dabingu.

Satelitní komplety lze pořídit za částku od 4 tisíc až do 15 tisíc korun. Celý satelitní komplet se skládá z přijímače připojeného k televizi, z konzoly, z paraboly a z konvertoru, případně i motorků pro její natáčení.

„Úvodní investice do satelitního přijímače není až tak vysoká, když si uvědomíte, že za instalaci antény a přijímače pro pozemní digitální vysílání vydají domácnosti kolem 5 tisíc korun. Satelitní komplet lze pořídit za zhruba stejnou cenu, ale diváci získají řádově více kanálů, mimo jiné i zkušební vysílání TV Nova v rozlišení Full HD," dodal Marek Pokorný, manažer pro audio a video techniku ve společnosti Electro World.

 

Komentáře