Seno implementuje Byznys ERP

Společnost Seno, český velkoobchod s komponentami pro elektroniku a elektrotechniku, si pro zastřešení svých podnikových agend a provázání podnikových procesů vybrala systém Byznys ERP od společnosti J.K.R.

Seno implementuje Byznys ERP


Před zahájením samotné implementace shromáždili konzultanti J.K.R. všechny požadavky společnosti Seno na funkčnost informačního řešení, mezi které patřilo především zpracování veškerých podnikových postupů v rámci jednoho systému a zřetězení velkoobchodního procesu tak, aby plně vyhovoval potřebám uživatele a jeho specifikům. „Oproti zpracování v předchozím informačním systému začíná velkoobchodní proces v Byznys ERP již zpracováním přijaté objednávky, která byla původně evidována pouze v papírové podobě,“ vysvětluje Jiří Rákosník, obchodní ředitel společnosti J.K.R.

Po zavedení ERP řešení proběhla školení a testování uživatelských úprav v prostředí uživatele. Následovalo zahájení ostrého provozu s dohledem ze strany konzultantů dodavatele, v jehož rámci byla jednotlivým uživatelům poskytnuta podpora při provádění rutinních operací a došlo k přizpůsobení informačního systému individuálním požadavkům uživatele.

Mezi nejdůležitější přínosy nového řešení pro společnost Seno patří kromě sjednocení veškerých podnikových agend, provázání jednotlivých podnikových procesů a zpracování celého velkoobchodního procesu v rámci ERP systému také možnost přístupu obchodních zástupců do centrální databáze přes terminálové služby, zlepšení organizace skladových zásob či zjednodušení procesu objednávání v závislosti na požadavcích zákazníků.


Úvodní foto: © Sergej Khackimullin - Fotolia.com
Komentáře