Servodata největším prodejcem OS Red Hat v regionu

Servodata největším prodejcem OS Red Hat v regionu


Společnost Servodata, evropský distributor komponent a infrastruktury podnikových řešení, ohlásila výsledky prodeje operačních systémů Red Hat. V meziročním porovnání byl zaznamenán nárůst o rekordních 75 %, což znamená, že se společnost stala největším distributorem Red Hatu ve střední a východní Evropě.

„Na získání pozice distribuční jedničky pro operační systémy Red Hat v oblasti CEE jsme velmi hrdí,“ řekl Martin Malý, ředitel divize EMC společnosti Servodata. „Důvodem výrazného nárůstu je zejména trvale se zvyšující prodej linuxových operačních systémů pro servery. Uvedené výsledky jednoznačně ukazují na expanzi obliby řešení postavených na bázi Linuxu.“

Ke konci září roku 2006 dosáhla Servodata z prodeje operačních systémů Red Hat obratu ve výši 1,1 milionu amerických dolarů, ke stejnému datu letošního roku činily obraty již přes dva miliony amerických dolarů.

Dceřiná společnost Datascript organizuje rovněž vzdělávací programy a kurzy (RHCT a RHCE), určené budoucím odborníkům na systémy Red Hat. Od poloviny roku 2005 do září 2007 vyškolil Datascript již více než 120 odborníků na Red Hat Enterprise Linux, z toho více než 50 RHCE – špičkových certifikovaných inženýrů pro Red Hat. Během letošního roku bude ve všech kurzech vyškoleno dalších nejméně 150 odborníků na systémy Red Hat. Servodata společně s Datasriptem plánují i pokročilé architektonické kurzy a další rozšíření programu na podporu Red Hatu.

Komentáře