Setkání fotografů

V sobotu a neděli, 1. a 2. listopadu 2008, proběhne na Jižním městě v Kulturním centru Zahrada celorepublikové Setkání fotografů. Zváni jsou jak ostřílení fotografové, tak začátečníci.

Setkání fotografů


V sobotu a neděli, 1. a 2. listopadu 2008, proběhne na Jižním městě v Kulturním centru Zahrada celorepublikové Setkání fotografů. Zváni jsou jak ostřílení fotografové, tak začátečníci.

Během dvoudenního maratónu se nabídne příležitost blíže poznat jednotlivé části, kterými je nutné projít při pořízení fotografie, od zmáčknutí spouště až po tisk či archivaci.

Obsahem přednášek jsou základy fotografování, makrofotografie, úpravy fotografií v Lightroom či přednášky o objektivech a tiskárnách. Nebudou chybět ukázky od kompaktů, zrcadlovek až po objektivy doplněné výkladem odborných redaktorů.

Přednášky předních českých specialistů budou na téma fotografování krajiny, portrétu, makrosnímků a divoké přírody. Nebude chybět ani dostatek zajímavých tipů pro cestování s fotoaparátem a také bližší představení jedinečné techniky luminografie. O svých zkušenostech pohovoří „fotografické celebrity“ jako jsou Rostislav Stach, Pavel Krásenský, Kamil Varga, Milan Šusta a Andrej Macenauer. Návštěvníci shlédnou také prezentaci nejnovější fototechniky pod vedením skutečných odborníků - technických redaktorů Michala Kupsy, Petra Koritiny a Martina Holka.

Jak napovídá název, nepůjde jen o fotografické prezentace a předvedení fototechniky, největší důraz bude kladen na praktické zkušenosti. Pod vedením profesionálů se zde uskuteční workshopy na téma akt, portrét, makro či produktová fotografie.Workshopy jsou připraveny jak kreativní, tak i čistě technické. Kromě výše uvedených tu najdete kurzy jako Začínáme s DSLR, Jaký si vybrat objektiv, Jak upravit a vytisknout fotografii na výstavu, Začínáme fotografovat, Zdokonalujeme se ve fotografii, to vše vedené zkušenými lektory Fotoinstitut.cz.

Generální partneři Setkání fotografů, společnosti Megapixel a Canon, zde představí své nejnovější produkty z oblasti FOTO – profesionální zrcadlovky a objektivy, kompakty a nové digitální kamery s ukázkami špičkového fotografického tisku. Vše si tady můžete prakticky vyzkoušet a nechat si poradit od skutečných odborníků.

Akce proběhne 1. a 2. listopadu od 10 do 19 hodin v kulturním centru Zahrada v ulici Malenická 1784 na Praze 11. Na místo se dostanete metrem do stanice Chodov (trasa C) a odtud 5 minut pěšky nebo busem 136, 154 či 197 do zastávky Jarníkova. Prostory mají bezbariérový přístup.

Vstupné činí 150 Kč, pro registrované účastníky (na www.setkanifotografu.cz) je připravena sleva 50 Kč.

Inspiraci a nápady tu najde jak zkušený fotograf, tak i fotograf, který začíná a chce se naučit. Pro mnoho účastníků to bude možnost prvního setkání s lidmi, které zná pouze prostřednictvím internetu a možnost navázat nové kontakty.

Součástí Setkání fotografůje také výstava fotografií, kde si návštěvníci mohou prohlédnout velkoplošné tisky pořízené při kurzech a expedicích pořádaných Fotoaparátem.cz pod vedením profesionála.

Komentáře