SGI představuje osobní superpočítač Octane III

Společnost SGI uvedla svůj první osobní superpočítač s názvem Octane III.

SGI představuje osobní superpočítač Octane III


Tento produkt posouvá vysoce výkonný computing do nových úrovní díky spojení ohromné výpočetní síly a možností výkonu vysoce výkonného stolního clusteru se snadnou přenosností a využitelností pracovní stanice. Octane III je vhodný pro běžné pracovní prostředí a podporuje širokou škálu distribuovaných aplikací pro technické výpočty.

Octane III je určen do kancelářského prostředí, je vybaven podstavcem, jeho velikost je řádově 30 na 60 cm, má tichý chod, je uživatelsky příjemný, má nízké nároky na správu a podporuje standardní kancelářskou elektrickou přípojku. Zatímco standardní pracovní stanice má jen 8 jader a průměrnou kapacitu paměti, jedinečný design Octane III podporuje až 80 vysoce výkonných jader a téměř 1 TB paměti.

Octane III je snadno konfigurovatelný s volbou jedno – či dvou-socketových uzlů a nabízí široký výběr výkonu, úložiště, GP-GPU a integrovaných možností připojení do sítě. Octane III poskytuje stejnou energetickou účinnost typickou pro všechny výpočetní designy SGI Eco-Logical a podporuje nejnovejší procesory Intel.

Octane III je dostupný v několika konfiguracích:

  • 10 dvousoketových uzlů s procesorem Quad-Core Intel Xeon 5500 series
  • 1 dvousoketová pracovní stanice s procesorem Quad-Core Intel Xeon 5500 series s vyspělou grafikou Nvidia  a/nebo s podporou karty GP-GPU
  • 19 jednosoketových uzlů s procesorem Quad-Core Intel Xeon 3400 series
  • 19 jednosoketových uzlů s procesorem Intel Atom

Pro jednoduchost je Octane III dodáván jako řešení typu out-of the box, tedy již továrně testovaný, jako předintegrovaná platforma se širokou podporou HPC aplikací, které jsou dostatečně výkonné, aby zvládly nejnáročnější světově dostupné komplexní aplikace. Kromě mnoha dalších HPC aplikací tyto zahrnují dynamiku kapalin, kvantovou mechaniku, dynamiku molekul, seismické zpracování, datové analýzy, rendering, vizalizace a počítačem podporovanou tvorbu designu.

Octane III podporuje operační systémy Microsoft HPC Server 2008, SUSE Linux Enterprise Server a Red Hat Enterprise Linux. Linuxové konfigurace zahrnují software SGI ProPack a ISLE pro řízení clusteru.

Komentáře