SGI předtavilo nový škálovatelný skupinový clustr

Společnost SGI oznámila dostupnost produktové řady CloudRackX2, nové generace škálovatelných skupinových clusterů pro oblast HPC, grafiky a internetových aplikací.

SGI předtavilo nový škálovatelný skupinový clustr


Nejnovější přírůstek do rodiny produktů CloudRack - CloudRack X2 přináší extrémní hustotu a 99procentní účinnost v rozdělení výkonu díky Power XEv malém, 5-ti stopém balení. Díky tomu se nabízí široká škála nových možností rozmístění, včetně umístění do různých pracovních skupin, laboratoří i tradičních HPC prostředí ať už jako samostatně stojící jednotka s připevněnými kolečky pro použití v laboratořích nebo lze provést standardní instalaci do 19-ti palcového racku, což je výhodné zejména pro heterogenní výpočetní prostředí.

S produktem CloudRack X2 je to poprvé, kdy je CloudRack tray dostupný v konfiguracích určených pro HPC. Tento nový systém nyní podporuje vysoce výkonné procesory a vysoko-rychlostní připojení jako například 40 GB/s InfiniBand. Výsledkem je, že typické HPC instalace, na kterých běží například výpočty stavební mechaniky, dynamiky kapalin, elektromagnetiky, seismické zpracování, aplikace pro rendering a vizualizace, atd., mohou okamžitě využít vysokého výkonu, hustoty i teplotních výhod, které poskytuje tray design systému CloudRack.

CloudRack X2 je také ideální pro rozsáhlé rozšířitelné instalace do již existujících prostředí. Zákazníci s tradiční architekturou racku mohou vytěžit z výhod produktu CloudRack také díky menší spotřebě plochy, aby tak maximalizovali využití prostoru datového centra. Jednosoketové servery MicroSlice dosahují výborného poměru cena/výkon, což je ideální pro internetové aplikace a jejich pracovní zatížení.

Datová centra mohou okamžitě zhodnotit technologické výhody systému CloudRack a využít kompaktnější CloudRack X2, který je předchystán pro snadnou instalaci i rozsáhlejšího ražení.  CloudRack X2 s výškou 14U má kapacitu pro 9 CloudRack trayů. Produkt nabízí kompletní optimalizaci ušitou na míru včetně komponent, které se dají měnit za provozu a nejnovějších procesorů Intel® AMD, které maximalizují flexibilitu a usnadňují integraci do jakéhokoli výpočetního prostředí.

Pro více informací o systému CloudRack X2 a specifické konfigurace navštivte stránku www.sgi.com/CloudRackX2.

 

Komentáře